Lajme Shqip

Serbia në Izrael flet për pjesëtarët e ISIS-it nga Kosova

“Ballkani Perëndimor është hapësirë e rëndësishme për rekrutimin e anëtarëve të Shtetit Islamik që luftojnë në Irak e Siri”, ka thënë sot në Izrael sekretarja shtetërore në MPB të Serbisë Dijana Hërkaloviq, transmeton Koha.net dhe njëkohësisht ka shtuar se Beogradi bën përpjekje të mëdha në luftën kundër terrorizmit. Ajo, si përcjell, FoNet, ka thënë se më së shumti luftëtarë në ato vende shkojnë nga Bosnjë e Hercegovina dhe......

Read More »

SHOKUESE! Nuk do ta besoni ku po transferohet lojtari i Real Madrid

Ambasadori i Britanisë thotë se është e turpshme për Kosovën që Xhabir Zharku u kthye si njeri i lirë

Mateo Kovacic po largohet nga Real Madridi.Mesfushori kroat nuk po luan standard tek skuadra spanjolle, andaj në verë po kërkon një skuadër të re. Duke parë situatën e Mateo Kovacicit, Schalke po e kërkon transferimin e tij në afatin e verës. Kroati është duke u kërkuar edhe nga disa skuadra evropiane, e njëra ndër to është edhe ajo gjermane, e që do të ishte befasi e madh po të transferohej atje. The post SHOKUESE! Nuk do ta besoni ku po transferohet lojtari i Real Madrid appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Kosova voton në FIFA, e përmbush amanetin e Fadil Vokrrit

Sot është përzgjedhur vendi ku do të zhvillohet Kupa e Botës në vitin 2026. Me shumicë votash, SHBA, Meksika dhe Kanada mposhtën Marokun që ishte kandidati tjetër për këtë organizim. Kosova në këtë kongres votën e vetë e dha për palën fituese, pasi ashtu ishte edhe premtimi i Fadil Vokrrit. Presidenti i ndjerë i FFK-së i kishte premtuar Meksikës se nëse pranohet në FIFA do t’ia jap votën për organizimin e botërorit. Në anën tjetër, Shqipëria votën e vetë e ka dhënë për Marokun. The post Kosova voton në FIFA, e përmbush amanetin e Fadil Vokrrit appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Ambasadori i Britanisë thotë se është e turpshme për Kosovën që Xhabir Zharku u kthye si njeri i lirë

Ambasadori i Britanisë thotë se është e turpshme për Kosovën që Xhabir Zharku u kthye si njeri i lirë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara në Republikën e Kosovës, Ruairi O’Connell përmes llogarisë së tij në Facebook, ka shprehur shqetësimin për kthimin e Ish- Kryetarit të Kaçanikut, Xhabir Zhark në Kosovë, raporton Gazeta Blic. O’Conell e ka cilësuar kthimin e Zharkut si të turpshëm për Kosovën, edhe më i turpshëm sipas Ambasadorit është se si drejtësia në Kosovë nuk ka arritur t’i ndalojë politikanët e tjerë që sipas tij janë kriminel.Ai ka shkruar duke thënë se Mbretëria e Bashkuar ka nevojë që Kosova të jetë një partner serioz në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Postimi i plotë i O’Connell i përkthyer në gjuhën shqipe: Xhabir Zharku është dënuar me tri vjet burgim për krimet të cilat ai i ka bërë. Kthimi i tij në Kosovës si njeri i lirë është i turpshëm. Por turpi i vërtetë është se gjatë gjashtë viteve që kur Zharku u lejua të i ikte drejtësisë, nuk është bërë asgjë për t’i ndaluar politikanët e tjerë kriminel që kanë bërë të njëjtën gjë. Nuk shoh asnjë arsye ..

Read More »

Kjo është pasuria e Dardan Molliqaj

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka deklaruar në Agjencionin Kundër Korrupsion, pasurinë që ai posedon. Në deklarimin e tij Molliqaj ka treguar se ka një shtëpi 250 metra katror që kap vlerën e 60 mijë eurove dhe tokë 45 ari që kapin vlerën e 45 mijë eurove, të dyja këto në pronësi të prindit të tij. Vetura e vjetër sjell rrezik të ri, por ju meritoni më shumë! Përkundër kësaj, Dardan Molliqaj ka treguar se aktualisht jeton me qera në lagjen “Mati1” në Prishtinë. Molliqaj ka treguar se posedon një veturë të tipit Alfa Romeo në vlerë prej 4 mijë euro, të cilën e ka blerë nga kursimet e pagës. Deputeti i PSD-së në deklarimin e tij ka bërë të ditur se posedon para të gatshme në vlerë prej 3 mijë e 529 euro në bankën “TEB”. Paga vjetore e deputeti Molliqaj nga Kuvendi i Kosovës është 7 mijë e 490 euro Neto. The post Kjo është pasuria e Dardan Molliqaj appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Ja kush dha urdhër që t’i largojë pesë yje prej Realit

Julen Lopetegui, trajneri aktual i Spanjës, nënshkroi një kontratë trevjeçare me Real Madridin, i cili do të jetë pasardhës i Zinedine Zidanet. Natyrisht, zgjedhja e papritur për një trajner të ri Real është tema kryesore në mediat spanjolle. Lopetegui është një tifoz i lojtarëve të rinj duke përjashtuar gardën e vjetër ndërsa preferon formacionin 4-3-3 si dhe posedim të topit. Kjo ka bërë që të spekulohet se me bekimin e presidentit, spanjolli nuk do të llogaritë në shërbimet e Cristiano Ronaldos, Luka Modricit, Gareth Balet, Karim Benzemat dhe Keylor Navasit. “Ai kurrë nuk do të luajë në ekipin tim”, kishte thënë spanjolli tre vjet më parë për Gareth Balen. Dy prej lojtarëve që e kanë të sigurt qëndrimin te madrilenët janë Casemiro, të cilin e ka pas nën urdhra 51-vjeçari edhe te Porto si dhe kapiteni Sergio Ramos, i preferuari i presidentit Florentino Perez. Ndryshe, Lopategui do ta merr drejtimin e madrilenëve posa të përfundoj kampionati botëror në Rusi. / The post Ja kush ..

Read More »

A e keni vërejtur, Luana e bën gjithmonë këtë gjë në videoklipet e saj

Moderatorja e njohur shqiptare Luana Vjollca është bërë ndër femrat më te diskutuara kohëve të fundit. E kjo vëmendja nuk erdhi rastësisht, por për shkak të formave dhe paraqitjeve të saj elegante e shpesh edhe provokative, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më të ndryshmet. Së fundmi ajo ka publikuar projektin më të ri në bashkëpunim me Bujar Qamilin, i cili po pëlqehet mjaftë shumë. Por, fansat e saj kanë vërejtur një detaj interesant që ajo bën nëpër videoklipe. Shikoni vet pamjet më poshtë The post A e keni vërejtur, Luana e bën gjithmonë këtë gjë në videoklipet e saj appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Në mungesë të mjekëve, mbyllet ambulanca e Banullës së Lipjanit

200 familje të fshatit Banullë të komunës së Lipjanit, do të duhej që shërbimet mjekësore t'i merrnin në këtë ambulancë, objekti i së cilës është i vjetër dhe aspak i mirëmbajtur, raporton KTV. Mirëpo këtu, përveç infermierëve, nuk punon asnjë mjek. Drejtoresha e Shëndetësisë në Komunën e Lipjanit, Vlora Limani-Hajnuni thotë se po synon ta rregullojë këtë gjendje, duke angazhuar mjek të paktën 2 herë në javë. Sipas saj, është......

Read More »

Kosova votoi që SHBA-ja të mbajë Botërorin 2026, Shqipëria për Marokun

Federata e Futbollit e KOsovës në kongresin e sotëm të FIFA-s ka votuar për kandidaturën e SHBA-së që të organizojë Botërorin e vitit 2026. Kjo kandidaturë mori 67 për qind të votave dhe tani Botërori 2026 do të mbahet në SHBA, Kanada dhe Meksikë. Votat e secilit shtet 33 për qind e votave ishin për Marokun, në mesin e të cilëve ishte edhe Shqipëria. Në Botërorin e vitit 2026 do të marrin pjesë 48 kombëtare. ...

Read More »