Kaos në Frankfurt: Gjuajtje me armë brenda një treni me 400 pasagjerë

Kaos në Frankfurt: Gjuajtje me armë brenda një treni me 400 pasagjerë

Kaos në Frankfurt: Gjuajtje me armë brenda një treni me 400 pasagjerë
Kaos në Frankfurt: Gjuajtje me armë brenda një treni me 400 pasagjerë

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë ajri në një tren i cili po lëvizte me shpejtësi të lartë në linjën Mynih-Esen, pranë aeroportit në Frankfurt.Brenda trenit ndodheshin rreth 400 pasagjerë, transmeton lajmi.net.

Në një incident që ndodhi rreth orës 15:30 disa dritare u dëmtuan por nuk u thyen, raportojnë mediat gjermane.

Nuk pati të lënduar dhe autorët për të cilët thuhet se janë tre ende nuk janë identifikuar.

Pasagjerët janë larguar nga treni ndërsa policia po zhvillon hetimet./Lajmi.net/