Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Quhet Nazif Destani dhe pasuria e tij shkon mbi 3 miliardë dollarë.

Po po, e lexuat mirë! Ai është shqiptari më i pasur në botë por fama nuk i intereson aspak, përndryshe do e njihnit. Nazifi është djali i Lazim Destanit, numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës. Por të gjithë ata që i njohin, e dinë se truri i sipërmarrjeve të familjes Destani është Nazifi.

Dëshira e tij për të mbajtur një profil të ulët publik, ka bërë që si përfaqësues të njihet i ati. Megjithatë familja e tij nuk është e panjohur për shqiptarët, pasi Nazifi ka një vëlla artist. Ai është aktori i famshëm Blerim Destani.

Me sa duket Nazifin e lidh një miqësi me Blendi Fevziun, pasi fotografi jonë e pikasi në festën e 20-vjetorit të “Opinion”, mbrëmjen e së enjtes në bulevardin e kryeqytetit./ revistawho.com

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)