Shkatërrohen dy ishuj në Karaibe nga uragani i tmerrshëm (Foto)

Shkatërrohen dy ishuj në Karaibe nga uragani i tmerrshëm (Foto)

Shkatërrohen dy ishuj në Karaibe nga uragani i tmerrshëm (Foto)

Dy ishuj karaibianë, Anguilla dhe Shën Martin, tashmë janë shkatërruar nga uragani Irma, i cili po cilësohet si një ndër më të rrezikshmit deri më tani, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.
Uragani Irma, i nisur nga Oqeani Atlantik, ka goditur Ishujt Karaibe, por më së shumti ka dëmtuar ishujt e territorit të jashtëm francez, Anguilla, Shën Martin dhe Shën Berthemely
SHIKO VIDEON me posht per te gjithe ate cfar po ndodh …