Gjesti i rëndë i ish-deputetit shqiptar: Përul myslimanët para kryqit të Skënderbeut!

Gjesti i rëndë i ish-deputetit shqiptar: Përul myslimanët para kryqit të Skënderbeut!

Gjesti i rëndë i ish-deputetit shqiptar: Përul myslimanët para kryqit të Skënderbeut!

Ajo që shihet si nga virtytet e rralla të popullit shqiptar, është toleranca fetare, e cila ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, me gjeste po kaq të rralla publike, siç ishte parakalimi i përbashkët i përfaqësuesve të besimeve të ndryshme, krishterë, myslimanë e bektashinj në Paris në masakrën e “Charlie Hebdo’s” dy vite më parë.

Por një gjest aspak i këndshëm, që kalon në fyerje të besimit të kundërt, është bërë nga ish-deputeti shqiptar Eduard Ndocaj. I gjendur në debatin që shpërtheu në festën e myslimanëve, Kurban Bajramin të kremtuar dje, Ndocaj ka abuzuar duke i bërë montazh fotos së faljes së besimtarëve myslimanë në sheshin “Skënderbej” para bustit të heroit kombëtar, për të cilin u kritikuan së tepërmi se e kishin “mbuluar” duke vendosur një ekran të madh para tij. Ish-deputeti, ka modifikuar shpatën e Skënderbeut, duke e bërë kryq, e duke shkruar në rrjetin social Instagram, se Skënderbeu bekoi shpirtrat e përulur para tij dhe i tregoi rrugën e të parëve, atë të krishtërimit.

“Gjergji bekoi ne shesh popullin e ti ne emër te zotit Jezukrisht AMEN . Gjergji i madhërishëm dhe fuqiplote, atleti i Jezu Krishtit. Bekoi te gjithë shpirtrat e përulur para tij, mbreti i shqiptareve dhe mbrojtësi i njerëzimit nga djalli sulltan me hordhitë e tij. Ai ju tregoi rrugën e gjere ku kishin humbur, rrugën e te pareve te tyre me origjine te krishtere, rrugën e Zotit. I bekoi edhe me ujin e bashkisë se Veliajt. I pa harruar është mbreti i shqiptareve Gjergj Kastrioti! Shkoni ne paqe bijtë e mi”, shkruan Ndocaj në Instagram.

Gjesti i rëndë i ish-deputetit shqiptar: Përul myslimanët para kryqit të Skënderbeut!

Një koment mjaft i rëndë nga ana e një politikani, ndërkohë që populli shqiptar ka mjaft tolerancë ndaj besimeve të ndryshme. Sipas ish-deputetit, shqiptarët kurrsesi nuk mund të jenë myslimanë, pasi sic mundohet të shpjegojë ai, kjo fe është e imponuar nga turqit, dhe origjina e besimit të shqiptarëve, është e krishterë.

Në replikë të komentit të një gazetari që e quan këtë gjest të ekzagjeruar, Ndocaj përgjigjet:

E vërteta eshtë e dhimbshme gjithmonë po jemi një fe e një komb. S’jemi as turq, as arab jemi shqiptare, arjan te pastër dhe te krishterë. Po gjithkush zgjedh te besoje kudon vet. Pa cenuar bene tjetrit, herojt e kombit tonë dhe pa u tallur me to. Ajo qe ka ndodhur dje ndaj figurës se heroit te krishterimit dhe kombit shqiptare është tradhti.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date