Krye huligani Maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev

Krye huligani Maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev

Krye huligani Maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev
Krye huligani Maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev

Kryetari i Shoqatës “Andon Janev Qoseto”, Goran Angelov duke komentuar ngjarjet e 27 prillit
në Kuvendin e Maqedonisë, thotë se hyrja në këtë institucion ka qenë pa asnjë qëllim por i
nxitur nga urrejtja e grumbulluar te qytetarët duke vlerësuar se drejtësi për atë skandal duhet
të japin edhe deputetët e kryetari i Maqedonisë Gorge Ivanov, njofton Portalb.

“Ndoshta ka anëtarë të shoqatës që kanë sulmuar ndokënd, nuk mund ta mohoj, por ajo nuk
është e organizuar. Jam i vetëdijshëm se hyrja në Kuvend është vepër penale dhe do ta mbajë
përgjegjësinë për të sepse tashmë e kemi bërë. Unë kërkoj falje për gjërat që dolën nga
kontrolli dhe për personat që janë të pafajshëm sepse mllefin dhe emocionet nuk arriti t’i
përmbajë askush. Këndimi i himnit, votimi dhe gjuajta nga ana e policit të Zaev i irritoi
njerëzit të bëjnë atë skandal. Ku është përgjegjësia e deputetëve? Nëse kërkojmë, të
kërkojmë përgjegjësi të madhe edhe nga ata”, tha Angelov.

Në intervistë për “Makfax“, Angelov shoti se nuk ka pasur për qëllim të vrasë e lëndojë askënd
dhe se sulmet që u bënë nuk kanë qenë nga patriotët por nga qytetarët e thjeshtë.
“Tash del se ne si shoqatë jemi fajtorët më të mëdhenj të ngjarjeve të 27 prillit. Ne nuk kemi
qenë aty si shoqatë. Aty kishte qytetarë të ndryshëm. Tërë faji gjuhet te ne, tek Igor Jug dhe
unë. Unë qëndrova si i fundit në Maqedoni. Jam i gatshëm të jap përgjegjësi, sepse i nxitur
nga emocionet iu bashkova të tjerëve dhe hyra. Nuk kam sulmuar askënd, as rrahur, nuk kam
vjedhur dhe skam bërë diçka të keqe. Ne kemi paralajmëruar se nëse vjen deri në një situatë
të atillë se edhe ne do të hyjmë.

Nuk shoh këtu organizim, sepse ne atë e paralajmëruam. Në
Kuvend u këndua himni shqiptar, deshën të zgjedhin kryeparlamentar të paligjshëm, pa
gjithkush që ndjehet maqedonas do të hynte, është normale kjo”, tha Angelov-Qoseto.
Qoseto thotë se edhe kryetari i Maqedonisë ende nuk ka dhënë llogari po për të njëjtën
ngjarje, sepse sipas tij edhe ai është përgjegjës për sulmin në Kuvendin e Maqedonisë.

Ndryshe, Goran Angellov nga Velesi është mjaft i lidhur me Ilija Dimovskin.
Sa i përket lajmërimit se do të hiqet përmendorja e Qosetos në Shkup, ai tha se nuk do ta
tolerojnë të njëjtën.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date