“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin
“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

Partitë në vrap pas marrjes së meritave për rastin Monstra. BDI-ja thonë se vazhdimisht është angazhuar për zbardhjen e rastit. Por nga LSDM-ja kujtojnë se kthesa pozitive ndodhë si rezultat i dëshmive nga materialet e përgjuara dhe premtimit të saj për zbardhjen e së vërtetës, njofton Alsat M.

Partitë politike e vlerësojnë si qasje të drejtë juridike kërkesën e Prokurorisë Publike për rishqyrtimin e rastit “Monstra”, por secila prej tyre në forma të ndryshme gjithashtu synon të merr merita për këtë rast i cili tani pesë vite ka nxitur reagime nga më të ndryshmet në opinion.

Nga LSDM-ja thonë se kërkesa e Prokurorisë Publike për rishqyrtim të rastit “Monstra” bazohet në dëshmitë e reja të cilat i ka siguruar kjo parti nga materialet e përgjuara telefonike e që i janë dorëzuar Prokurorisë Speciale. Partia e Kryeministrit Zoran Zaev mbetet në qëndrimin se zbardhja e këtij rasti ishte premtuar që kur ky subjekt kishte qenë në opozitë dhe se sipas tyre i njëjti edhe do të merr epilog të drejtë gjyqësor.

“LSDM-ja kishte premtuar zbardhjen e plotë të rastit dhe këtë po e bëjmë” thonë nga LSDM-ja.

Por, nga Bashkimi Demokratik për Integrim thonë se rasti po merr epilog falë angazhimit dhe nismave të shumta të saj për zbardhjen e rastit. I pyetur se pse kjo nuk ndodhi në kohën e qeverisjes së saj me VMRO-në kur edhe kishte ndodhur rasti “Monstra”, deputeti Artan Grubi tha se nismat ishin penguar nga shumë faktor përfshirë edhe prokurorin Marko Zvërlevski.

“Të gjithë ishim dëshmitarë të një gjyqësori të kapur dhe për atë arsye ne morëm iniciativë për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski. Që nga dita e parë kemi kërkuar proces transparent. Që nga dita e parë e kemi kundërshtuar rezultatin e shkallës së parë dhe Gjykatës së Apelit, prandaj edhe kemi nisur këtë iniciativë në Gjykatën Supreme dhe deri më tani gjithnjë ka qenë në programet tona zgjedhore, duke pasur edhe deklarata, kemi kërkuar transparencë nga gjykata dhe prokuroria dhe rigjykim të rastit. Gjitha përpjekjet që i kemi bërë kanë qenë në përputhje me vendimin e Prokurorisë që u dha dje”, u shpreh Artan Grubi, BDI.

Edhe Aleanca për Shqiptarët thotë se është meritore për kthesën pozitive në rastin Monstra pasi pjesëmarrjen e saj në qeveri e kishte kushtëzuar pikërisht me zbardhjen e proceseve të montuara politike.

“E kemi thënë edhe para zgjedhjeve se është njëra ndër arsyet kryesore për pjesëmarrjen tonë në shumicën parlamentare duke kontribuar si subjekt politik që këto raste të montuara politike të zgjidhen. Madje ju e dini që edhe vetë kryetari Zijadin Sela në deklaratën e tij pas 27 prillit, u jep përparësi këtyre rasteve, “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Sopoti” para rasteve tjera sepse parashihen si urgjencë për të kthyer besimin tek institucionet e drejtësisë dhe për ta luftuar idenë e një drejtësie selektive siç ka qenë deri tani”, tha Flakron Bexheti, Aleanca për Shqiptarët.

Lëvizja Besa kthesën e Prokurorisë Publike e quan meritë të popullit shqiptarë dhe protestuesve për drejtësi.

“Pavarësisht se ka subjekte të caktuara politike të cilët mundohet ta përvetësojnë për pikë politike, ne urojmë që një fund të merret një vendim për lirimin e të gjykuarve për rastin “Monstra” dhe drejtësia të zë vendin e vet. Meritorë për këtë pa dyshim janë të gjithë shqiptarët dhe njerëzit e vullnetit të mirë të cilët nuk ndaluan asnjëherë duke protestuar dhe duke kërkuar drejtësi për rastin “Monstra”,  u shpreh Faton Fazliu, Lëvizja Besa.

Vetëm nga VMRO-DPMNE-ja opozitare në qeverisjen e së cilës me BDI-në ndodhi rasti dhe gjykimet me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve, nuk deshën të komentojnë propozimin e organit të akuzës për rishqyrtim të këtij procesi gjyqësor.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date