Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI
Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Në qese të zeza, me dy furgonë, dokumentet zyrtare të policisë sekrete lidhur me përgjimin
jolegal janë djegur në një bazë të Ministrisë së Punëve të Brendshmeafër fshatit Petrovec të
Shkupit. Dy nga dëshmitarët në seancën për rastin Fortesa 2 shpjeguan se kanë marrë urdhër
nga ish drejtori i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Goran Grujevski, se dokumente të
caktuara duhet të shkatërrohen dhe se për këtë është formuar komision i posaçëm. Ata
pohonin se i kanë djegur dokumentet pa e ditur përmbajtjen e tyre.

“Nuk më kujtohet kur i dogjëm dokumentet. E di se ishte moti i nxehtë. Më kujtohet se kishte
kanistër me ujë dhe aparat kundër zjarrit”, deklaroi një dëshmitar.

Dëshmitari i dytë shpjegoi se me urdhër të të arratisurit, Nikolla Boshkovski, ka marrë dy
automjete dhe nga qarku i centralit të MPB-së ka marrë më shumë qese të zeza.
“Shkuam në Petrovec, kishim edhe kolege, por nuk më kujtohet cili nga të akuzuarit. Hapësira
për djegien e qeseve të zeza ishte gati. Ishin prezent të gjitha koleget dhe i dogjëm”, u shpreh
një tjetër dëshmitar.

Njëra nga gjashtë nëpunëset e akuzuara në “Fortesa 2” e dha dëshminë e saj në gjykatë.
Akuzoi se e kanë kurdisur. Është ftuar të firmosë dokument pa i treguar se për çfarë bëhet
fjalë.

Nga shefi ka marrë detyrë që ta pret komisionin dhe t’i bëj kafe. Thotë se nuk e ka ditur
se po nënshkruan dokument për shkatërrimin e materialit lidhur me skandalin e përgjimit
jolegal. “Në faqen e fundit dokumenti ishte i kthyer. Firmosa dhe nuk e di për çfarë bëhej fjalë”, thuhet
në dëshminë e të akuzuarës.
Ndaj kësaj reagoi e akuzuara tjetër e cila në gjykatë tha se deklarata e koleges së saj është e
rrejshme. Prokuroria Speciale konfirmoi se e akuzuara e cila kishte vendosur të dëshmojë, ka
dhënë deklaratë të rrejshme në prokurorinë e tyre. Ajo në gjykatë theksoi se deklarata e
sotme është e saktë. Gjykatësja pas ankesës së avokatëve, refuzoi ta regjistrojë përgjigjen e
saj me shpjegimin se në këtë rast ajo është e akuzuar.

Ndërsa deklarata e dhënë si dëshmitar nuk është e vlefshme në këtë pjesë të procesit. Nga Specialja shpjeguan se me pyetjen është dashur të konfirmohet nëse e akuzuara ka gënjyer për shkak të motiveve tjera, përkatësisht
kërcënimeve eventuale.

Ne për këtë e parashtruam pyetjen që të zbulohen motivet pasi para speciales jo vetëm e
akuzuara konkrete, por edhe dëshmitarë të tjerë japin deklarata më ndryshe nga ato që japin
më vonë. Ja, kjo mbeti e pasqaruar – deklaroi Lençe Ristovska, PSP.
Avokati i disa të akuzuarve, Lupço Shvërgovski akuzoi se njëra prej tyre, edhe pse e ka ditur
se çfarë bën, fajin ka dashur t’ua hedh të tjerëve.

Deshi t’ia hedh përgjegjësinë klientit tim se gjoja klienti im ka futur dokument të cilin ajo e ka
nënshkruar pa e ditur përmbajtjen se çfarë po firmos. Herën e dytë theksoi se përsëri kur i
është dorëzuar vërtetimi për materialet e shkatërruara se përsëri nuk e ka ditur se çfarë po
firmos, që nuk ka kuptim – tha avokati Lupço Shfërgovski.
Seanca e radhës për rastin “Fortesa 2”është caktuar për 2 nëntor. I akuzuari i parë, Goran
Grujevski edhe më tej gjendet në arrati, kështu që do të gjykohet në mungesë.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date