Zgjedhjet ne Maqedoni te rrezikshme per Shqiptaret !

Zgjedhjet ne Maqedoni te rrezikshme per Shqiptaret !

Zgjedhjet ne Maqedoni te rrezikshme per Shqiptaret !

Cfar rreziku qendron tek shqiptaret ne keto zgjedhje ?
Per ta kuptuar me mire se as Shqiperia dhe as Kosova nuk e njohin mire politiken ne Maqedoni nuk e dijne mire se cfar ka ne skenen politike!
Ne fakt partit politike jane shume te dobeta ne Maqedoni, kreret politik ato qe deri tani jane ne skene jane te harxhuar si politikan.
Shembull BDI votojne vetem ato qe jane te punesuar ne shtet qe marin 200 apo 300 euro rroge ato qe i punesoi BDI-a.
E gjithe lufta e 2001 u tret ne kete periudhe ne politike me injorance.

Cfar injorance ( padituri ) qendron tek politikanet ne Maqedoni ?
Ne Maqedoni me saktesisht ato qe udheheqin politiken jane sherbetoret e shtetit , shume eshte e veshtire te depertoj nje intelektual shqiptar ne politike sepse sherbimi i shtetit i ka infektuar popullaten se po u fut nje intelektual i mire ne politike menjehere sulmi i pare vjen nga Shqiptaret, nga ato shqiptar qe behen borxh nga rrogat qe marin ne shtet qe te flasin keq per nje shqiptar te mire. Pajtohen qe mos ta humbas ate rroge qe mer 200 apo 300 euro ne muaj vetem e vetem ta shuaj intelegjencen shqiptare ne maqedoni.

A ka intelelektual te mire ne Maqedoni ?
Saktesisht me nje bindje qe ne Maqedoni ka shume intelektual qe e njohin shume mire politiken edhe rrijne ne heshtje, shume e veshtire eshte te futesh ne politike ne Maqedoni qe te perkrahin shqiptaret sepse tani me shume nga popullsia qe marin rroga pa punuar asnje jane te imponuar qe te krijojne opinion te keq per nje shqiptar te ri qe futet ne politike.

Politikanet e djegur ?
Skena politike dihet sakt ne maqedoni, aq mire sa qe e genjejne njeri tjetrin vetem e vetem qe te bejne lojen politike, politikanet e tanishem ne maqedoni jane shume sherbetor te shteti, me saktesisht egziston frika per te thene ate qe do ai, apo te ndjek nje rruge qe te riparohet shoqeria shqiptare ne Maqedoni.
Aktualisht ne Maqedoni kemi disa parti qe te gjitha jane ne opozite sepse te gjithe punojme dhe i sherbejne shtetit, cfar i jep detyra ai i madhi ato ate bejne, biles nuk flasin asgje me shume vetem ajo qe i lejohet.
Skena qe ato flasin per shqiptaret mire jane vetem ato qe kur Shteti ka per te bere nje pisllek qe ti fshen kthetrat e tyre atehere i aktivizon politikanet shqiptar per te bejre nje veprim qe te ngritet kariera e tije politike nderkohe ato te bejne veprimet e tyre fshehurazi.

Cfar aktualisht po gatuhet ne zgjedhje.
Thjesht eshte pse disa parti kan dalur me kandiatura te tyre, dihet sakte se kush do fitoj, sepse ate gje nuk e cakton populli por e cakton sherbimi i shtetit me sherbetoret e tyre qe vepron, nuk fiton askush po te doj shteti, po te doj fiton edhe LSDM-ja, gjerat gatuhen sikur ne Komunizem vetem ketu jane me skena tjera te modifikuar politike.

A eshte vertet qe populli votoj LSDM ?
Nese pyesim nje nga nje ke ke votuar e te tregojne drejte te jeni te bindur se nuk ka fituar LSDM, por ishte koha qe te fitoj LSDM-ja.
Ska rendesi ti ke voton, rendesi eshte qe kush duhet te fitoj ?
Vota e shqiptareve akoma eshte ne duart te Shtetit, votat jane ne duar e ato ku te dojne i kalojne, kesaj here u dasht te kaloj te LSDM-ja edhe aty i kaluan, tani ne keto zgjedhje e pergadisin skendarin se kush te fitoj edhe ato i ndajne ashtu sic duan vet. Kete pjese se beson njeri plotesisht por kjo eshte e vertet plotesisht.

Cfar politikan  shqiptar egzistojne ne Maqedoni ?
Politikanet ne Maqedoni jane si figura e thjeshta te shahut, asnje politikan shqiptare ne Maqedoni nuk eshte futur ne struktuar e shtetit Maqedon aty ku ndahet e mira e lihet e keqja, edhe te gjithe politikanet ne maqedoni jane ne strukturat shtetetore te verifikuar dhe punojne per shtetin, populli eshte thjesht nje TV shikues sepse ska asnje ndikim.
Nese del nje shqiptar qe bene ndonje veprim apo ide per te bere ndonje ndryshim menjehere aktivizohen struktuar e shtetit dhe marin udhera servilat e shtetit, mjafton sikur te dalesh ne treg per te blere 1 kg molla, servilat menjehere te vijne afer edhe te thojne shif ky tha keshtu, ai eshte keshtu, e gjera te ndyra vetem per te krijuar opinion te keq tek nje intelektual shqiptar. Fal qoft kjo nese te krijojne opinion por ka edhe skena tjera qe te montojne te sulmojne aty ku ti se mendon, ne familje, tek femijet deri tek sulmet fizike direkt me personin deri ne pergaditje aksidentesh me makine.
E thjesht per ta kuptuar shembull Nese do te maresh pjese ne Big Brother do nenshkruash nje kontrate qe cdo gje qe ndodh mbrenda per 10 vjet nuk do ta nxjerresh jasht se cfar behet ne bigbrother… etj.

Cfar do te nodh me te ardhmen ?
Kete problematik e njehere europa dhe amerika dhe ka filluar te formohet struktura te qarta shqiptare, Levizja Besa ka dy pal njerez ne skene politike nje pjese qe luan lojen edhe njihet nga te gjitha dhe nje pjese tjeter qe eshte ne prapaskene qe kontrollon gjithcka, Levizja Besa eshte perbetuar qe keto problematika te shqiptaret ne Maqedoni ti pastroj. Aktualisht eshte duke punuar fort ne gjitha drejtimet por shume e veshtire qe te arrijne ne pjesen e duhur, por pritet qe nje dite qe te qartesohen punet te dihet cfar eshte eshte e Maqedonise edhe cfar eshte e Shqiptare.
Populli duhet te jete i qarte se Levizja Besa eshte parti shqiptare dhe punon plotesisht per Shqiptaret nuk duhet te pranoj asnje parti politike tjeter sepse te gjitha jane te njohura se skan bere asnje deri me tani, vetem Levizja Besa ka mision me Bese per Shqiptaret.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date