Si ta eliminoni ekzemën, të kruarit dhe dermatitisin në mënyrë natyrale!

abc24.al/shendetesi/
abc24.al/shendetesi/

Sëmundja më e shpeshtë e lëkurës është edema karakteristike vaskulare, e njohur si ekzemë apo dermatitis.

Edona Llonçari
[email protected]

Ekzistojnë tipa të ndryshëm irritimi: shkaktari më i shpeshtë është përdorimi i substancës dhe i materialeve të cilat shkaktojnë reaksione alergjike, reaksione ndaj infeksioneve dhe reaksioni i materieve të futura në organizëm.

Ekzema zhvillohet në faza të ndryshme. Më së shpeshti fillon me skuqje e cila jo rrallë shkakton të kruara dhe të cilat me kalimin e kohës shndërrohen në fshikëza. Pason pëlcitja e tyre dhe formimi i dregëzave. Pas një kohe të shkurtër, dregëzat bien dhe në atë vend mbetet lëkura shumë e ndjeshme dhe e lëmuar e cila përtëritet dhe në fund vjen deri te shërimi i atij vendi.

Është e mundshme që megjithatë të mbeten gjurmë në lëkurë apo të shfaqet ndonjë komplikim në formë infeksioni të ri.

Për diagnostikimin e ekzemës më së miri është të bëhen hulumtime laboratorike dhe për të penguar shfaqjen e serishme të tyre, duhet bërë testet alergjike.

Për të zgjidhur problemin e ekzemën, më me rëndësi është të pushohet të merren substancat të cilat e kanë shkaktuar alergjinë, në mënyrë që të shuhet procesi inflamator dhe të zvogëlohet irritimi; për fazën e dytë të ekzemës, posaçërisht për shkak të materieve të futura në organizëm, është mirë të kuptohen aspektet psikologjike dhe imunologjike të cilat, eventualisht, e kanë shkaktuar.

Nëse keni probleme me lëkurën siç janë: dermatitisi seborik, dermatitisi atopik apo vetëm ekzemë dhe të kuruar të lëkurës, ju këshillojnë të bëni tretmanin e plotë të organizmit tuaj, në mënyrë që të eliminoni problemin.

Tretmanin do ta ndajmë në dy pjesë “nga brenda” dhe “nga jashtë”.

Përse duhet trajtohen ekzema dhe dermatitisi nga brenda?

Shumica e problemeve të cilat shfaqen në lëkurë vijnë si punë e parregullt e sistemit të brendshëm. Një ndër problemet shumë të shpeshta është puna jo e rregullt e mëlçisë dhe e organeve të tjera “filtruese”.

Mjekësia bashkëkohore këtë problem e zgjidh duke këshilluar marrjen e kortikosteroideve, gjë që nuk siguron zgjidhje afatgjatë, për shkak të numrit të madh të efekteve anësore në gjithë organizmin (posaçërisht te fëmijët dhe personat me imunitet të dobët).

Xheli i aloe verës ka treguar rezultate jashtëzakonisht të mira me rastin e balancimit të organeve tona, në rend të parë, të mëlçisë, gjë që është kyç me rastin e eliminimit të dermatitisit dhe të problemeve të ngjashme të lëkurës.

Xheli i aloe verës në kohën e tashme nuk konsiderohet ilaç, por është efekti i saj edhe rezultat për: dermatitisin kontaktues, dermatitisinatopik dhe dermatitisinseborik ka treguar rezultate jashtëzakonisht pozitive që në muajin e parë të konsumimit.

Nëse jeni të prirë ndaj ekzemave apo keni ndonjë ndër problemet e lëkurës, në rend të parë, ju këshillojmë që problemin ta zgjidhni “nga brenda”, sepse është zgjidhje më afatgjatë dhe më e padhembshme.

Sa i përket trajtimit “nga jashtë” ju këshillojmë që lëkurën ta pastroni me sapunë jo agresivë të aloas dhe që shumë herë në ditë të përdorni produktet tjera, në mënyrë që të shuani procesin inflamator në lëkurë dhe të hapni poret, dhe në atë mënyrë të mundësoni veprim më të mirë të kremit propolis.

Kjo është zgjidhje plotësisht natyrale, e cila në mënyrë të butë natyrale dhe të shpejtë do të rigjenerojë lëkurën tuaj dhe do të zgjidhë problemin tuaj.

Ju rekomandojmë terapinë mujore, e cila përfshin tretmanin nga brenda dhe nga jashtë. /Telegrafi/

DermatitisiEdona LlonçariEkzemaTë kruarit

The post Si ta eliminoni ekzemën, të kruarit dhe dermatitisin në mënyrë natyrale! appeared first on ABC24.AL.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date