Conte trondit Chelsean

Conte trondit Chelsean

Conte trondit Chelsean
Conte trondit Chelsean

Antonio Conte po planifikon largimin nga Chelsea në fund të sezonit.

Mediet angleze raportojnë se trajneri italian po bëhet gati të lë ‘Stamford Bridge’, duke përmbushur qëndrimin dy vjeçar.

Dëshira e Contes është rikthimi në Itali, ku ka arritur suksese të mëdha me Juventusin, duke fituar disa tituj kampion.

Conte shihet pretendent për të marrë në drejtim njërën nga skuadrat e mëdha, Inter, Juventus dhe Milan.