Edhe një lajm katastrofal për Italinë para ndeshjes me Shqipërinë

Edhe një lajm katastrofal për Italinë para ndeshjes me Shqipërinë

Edhe një lajm katastrofal për Italinë para ndeshjes me Shqipërinë
Edhe një lajm katastrofal për Italinë para ndeshjes me Shqipërinë

Pas mungesës së sigurt të Marko Verratit, lista e të dëmtuarve të Italisë po vazhdon të zgjerohet me kalimin e orëve.

Pas Daniele De Rosit, do të kthehet në Romë edhe shoku i tij i skuadrës, Lorenco Pelegrini. Vendet e tyre do të zihen nga Galjardini dhe Kristante.

Në një moment delikat si ky kur “Axurrët” presin Maqedoninë të premten dhe udhëtojnë të hënën për takimin e fundit eliminator ndaj Shqipërisë, shtohen problemet për trajnerin Xhan Piero Ventura.Në orët e mbrëmjes, të dëmtuarve u është shtuar Andrea Beloti.

Lojtari i Torinos, pas ndrydhjes së gjurit në ndeshjen ndaj Veronës, kishte një fije shprese për t’iu bashkuar kombëtares italiane.

Vizita e hollësishme në Romë evidentoi një problem në gju, i cili kërkon të paktën një muaj pushim, me sulmuesin që është rikthyer në Torino dhe i jep përfundimisht lamtumirën kombëtares për sa u përket dy ndeshjeve të radhës.