Kosova optimiste për kualifikime në Kupën e Botës në basketboll

Trajneri i Majlinda Kelmendit kujton një thënie për Fadil Vokrrin, kur ishte fëmijë!
Trajneri i Majlinda Kelmendit kujton një thënie për Fadil Vokrrin, kur ishte fëmijë!

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është duke u përgatitur për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Stërvitjet po mbahen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, ku janë ftuar edhe disa prej lojtarëve të rinj.

Edhe pse me mungesa të disa lojtarëve si dhe të trajnerit, të cilët kanë angazhime me klubet e tyre por, situata te përfaqësuesja e Kosovës është mjaft e mirë dhe shihet një entuziazëm i madh sidomos te lojtarët të cilët janë për herë të parë në këtë grumbullim.

Asistenti i trajnerit të Kosovës, BradGreenberg, AndinRashica foli rreth përfaqësueses duke treguar për mungesat e disa trajnerëve dhe tregoi për kundërshtarët, të cilët kësaj radhe do të jenë shumë më të përforcuara se në ndeshjet e para.

Rashica: Presim përkrahje maksimale nga Dardanët

“Grumbullimi është bërë dje. Edhe pse dy lojtarë mungojnë vendor, ErjonKastrati dhe Alban Veseli , të cilët i bashkohen grupit sot dhe përkatësisht me datën 14, kurse trajneri për shkak të përfundimit të sezonës së Ligës në Izrael ka pasur ndeshjes e Play-offit dhe nuk ka mundur t’i bashkohet prej ditës së parë. Deri tash çdo gjë është në rregull presim edhe ardhjen e lojtarëve të natyralizuar që do t’i bashkohen grupit edhe të përgatitemi maksimalisht për këto dy ndeshje”, pohoi Rashica.

Lojtari më i mirë njëkohësisht edhe kapiteni i Kosovës Dardan Berisha deklaroi se këto dy ndeshje do të jenë tepër të vështira, por do të jetë një eksperiencë e mirë për ta, dhe shtoi se do të mundohen të bëjnë befasinë.

Berisha: Do të jetë shumë e vështirë

“Është stërvitja e dytë , po shkojnë shumë mirë. Ka shumë lojtarë të rinj. Nuk jemi ende të kompletuar, trajneri nuk ka ardhur dhe disa lojtarë, por fillimi gjithmonë është i mirë. Ne jemi të lumtur që jemi mbledhur prapë, e dimë përgjegjësinë tonë të reprezentojmë shtetin kundër dy përfaqësuesve shumë të forta, ka me qenë shumë vështirë për ne por është një eksperiencë shumë e mirë për ne. Kështu që jemi shumë të lumtur që jemi sërish së bashku”, tha Berisha.

Basketbollisti Altin Morina, që luan për klubin basketbollistik “Bashkimi” nga Prizrenia është ftuar për herë të parë në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës. Ai këtë e cilësoi si momentin më të mirëqë ka përjetuar duke thënë se është krenari të luajë për shtetin e Kosovës.

Morina: Privilegj të jem në mesin e këtyre lojtarëve

“Është hera e parë për mu që marrë pjesë në grumbullim e përfaqësuese, është një ndjenjë shumë e bukur, siç dihet dje kemi filluar është mirë për momentin është shumë mirë duke ecur. Janë dy lojë shumë të vështirë por pres maksimumin nga të gjithë bashklojtarët por të shohim se çfarë do të ndodhë”, tha Morina.

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për në Kupën e Botës, më 23 qershor kundër përfaqësueses së Hungarisë, kurse ndeshjen e fundit e zhvillon kundër përfaqësueses së Polonisë. Të dy këto ndeshje do të luhen në Prishtinë./

The post Kosova optimiste për kualifikime në Kupën e Botës në basketboll appeared first on ABC24.AL.

Loading...
i recommend get viagra fast|brand viagra online safe us|cialis viagra impotence|buy viagra dr fox|cheap viagra daily|o meglio viagra|viagra back to back dosage|where to buy brand viagra|best over counter viagra|viagra is covered by insurance|viagra patent expiry canada|very good site cost of viagra|where to buy viagra in europe|viagra how to get|buying viagra in south korea|farmacias viagra preci|how much does viagra cost 2012|only for you viagra pliis|vendita generico di viagra|follow link viagra next day uk|can you buy viagra rite aid|uso viagra cialis levitra|viagra bar kaufen|acheter cialis et viagra|viagra over the counter usa|wie viel ist viagra|online viagra sats|try it viagra mexico|can buy viagra online i|viagra au herbe|viagra et kamagra|viagra 100mg mastercard|ricetta viagra di erba|do i have to order viagra|viagra rezeptfrei danemark|enter site viagra best deal|we choice female viagra europe|viagra for men dosage|viagra problemi di erezion|we choice viagra uk buy online|il costo di 10 mg viagra|viagra modo d us|buy cheap viagra forum|buy cheap viagra sublingual|cheap viagra to canada|or viagra|viagra new zealand buy online|can you get blind from viagra|generico do viagra germed|viagra best effects|viagra tablets 20mg|viagra kansas|effect of viagra 50mg|venta de viagra en farmacias|comprar viagra en peru|venta de viagra murcia|what is viagra used for men|viagra bc pharmacy|pfizer viagra en lnea uk|viagra com samples|what is viagra jelly approved|viagra kaufen spanien|by covered viagra|can order viagra online canada|we choice pfizer mexico viagra|hvor kan man bestille viagra|generico do viagra em curitiba|viagra pour femme pfizer|comprar viagra en madrid|we like it viagra en gel|2010 viagra sales|viagra for men effects|can you use viagra at any age|buying viagra in bangkok|buy viagra 25mg online|viagra pfizer 50 mg preo|want viagra wholesale|viagra 50mg bestellen|take 25mg viagra a day dosage|viagra karachi buy|viagra pills price uk|viagra 100 mg oder 50 m|viagra brain the|no online viagra prescription|citrate viagra sildenafil|online viagra tabs|viagra wisconsin union|try it buying viagra|i recommend 100 mg viagra|contrarrestar efectos viagra|viagra reseptivapaa|viagra online maestro card|compra de viagra o cialis|printable viagra coupon|pharmacy viagra canadian|viagra bacquisto bonline|viagra oferta|buy levitra online viagra|viagra en ligne arnaque|we recommend fast viagra|viagra seller uk|en ligne viagra cialis ricetta|viagra din number canada|viagra generico helleva|auftrag billiges viagra|viagra generikum potenzmittel|can you buy viagra in dublin|viagra capsules|wrong viagra|commande viagra ligne|viagra reacciones adversas|viagra in nero|we recommend viagra dosage|100 cheap canada viagra|order free sample viagra|discount viagra viagra|best selling viagra in india|effet viagra verg|farmaci generici come viagra|kamagra viagra 100mg|i use it buy pfizer viagra|viagra pharmacy rx one|define generic viagra|miss viagra|viagra autentica|click now viagra pharmacy|wirkung viagra video|jimmy johnson viagra|cheap viagra new zealand|generic viagra review pharmacy|viagra des femme|prix viagra paris|viagra allergic reaction|viagra 25mg onlin|safe take generic viagra|viagra melbourne|problems buying viagra online|levitra vs viagra cost|100mg tablets of viagra|cheapest cipla generic viagra|viagra for sale uk only|viagraproben ohne rx|we like it fda approves viagra|price for viagra at walmart|how to get cheap viagra online|viagra release year|viagra as plants|online viagra chennai|viagra cialis on lin|cheap viagra generic|prescription viagra by mail|comprar viagra en vigo|pilule de viagra spitter|buy viagra costa rica|canadian viagra super active|cheap viagra|viagra vs revatio|viagra seller pakistan|viagra medical advice|buy softtabs viagra|ou acheter viagra pfizer|viagra donne forum|viagra online delivery|the best choice viagra paypal|viagra braucht man rezept|dose giusta viagra|we like it cheap 25mg viagra|only here low cost viagra fast|enter site cheap viagra online|wow viagra generic drug|only here buying online viagra|can i take viagra with water|viagra lizenz
Loading...
abgelaufen|herbal viagra uk cheap|discount on real viagra|viagra verschreibung|dure effet du viagra|kaufen viagra|reputable viagra sites|viagra dcouverte|i use it viagra price germany|preisvergleich viagra online|cut price viagra|cit costa viagra in moldova|efectos viagra alcohol|usefull link viagra in india|levitra viagra cialis price|where can i get viagra fast|el viagra es con recet|purchase viagra in ireland|buy cheap womens viagra online|we recommend 5 mg viagra|viagra generico posologia|viagra online sales pfizer|cialis meglio del viagra|comprar viagra sem receita|acheter viagra en inde|viagra online sito|amazon viagra salesman|follow link gel viagra|canada prison get viagra|natural viagra melbourne|viagra contrareembols|buy no prescription viagra|viagra for sale men online|ordering viagra pills in india|viagra fa bene al cuore|find generic viagra in phoenix|viagra soft tabs safe|ship generic viagra overnight|buy viagra for her|follow link viagra online|viagra tempo di effetto|viagra for sale online canada|viagra side effects forum|get viagra avoid prescription|el viagra aumenta el tama|cheap india generic viagra|viagra bald gnstiger|sale viagra tescos|le viagra en vente libre|us made generic viagra|female pink viagra buy|generico do viagra rj|cheapest uk soft viagra|wow cheap viagra soft|buy online viagra without|what is generic viagra 150|utube music viagra|does viagra work when drunk|2011 viagra india in|comprare bviagra|100mg viagra prica cvs|there going generic viagra|viagra cipla cheap on line|where to buy viagra gold coast|comparatif viagra levitr|the best choice viagra cost|comprar viagra cialis espana|next viagra day usa cheap|viagra dosage young men|order viagra in us|half dosage viagra|vendas viagra generico|viagra hipertension pulmonar|viagra para adolescentes|cheap viagra online walmart|salescheap generic viagra|viagra websites|viagra approval date