Tashmë e konfirmuar, Shakira dhe Pique janë ndarë

Tashmë e konfirmuar, Shakira dhe Pique janë ndarë

Tashmë e konfirmuar, Shakira dhe Pique janë ndarë
Tashmë e konfirmuar, Shakira dhe Pique janë ndarë

Ylli i Pop-it, Shakira dhe legjenda e Barcelonës, spanjolli Pike, nuk janë më bashkë.

Sipas mediave kolumbiane, që citojnë burime nga rrethi i afërt i këngëtares 40-vjeçare, edhe ato spanjolle, si Cotilleo.es e bëjnë fakt të kryer ndarjen.

“Shakira nuk jeton më shtëpinë e përbashkët në Barcelonë”, – tha burimi për portalin e shoubizit spanjoll.

Shakira është këngëtarja latine që ka marrë më shumë çmime (mbi 220) dhe nominime (mbi 550). Pasuria e saj vlerësohet në mbi 200 milionë dollarë.

Ata u takuan për herë të parë në pranverën e vitit 2010, kur u shfaqën së bashku në videon muzikore kushtuar këngës së Botërorit së Afrikës së Jugut “Waka Waka’’ dhe janë prindër të dy djemve Milan dhe Sasha.