Tag Archives: akuzuarit

Zekaj para gjykatës maqedonase: “Zoti e bekoftë Amerikën”

“Nuk më intereson asgjë. Vetëm drejtësia të del në dritë. Zoti e bekoftë Amerikën”, tha Valdet Zekaj, sot, gjatë seancës gjyqësore për rastin Kumanova, derisa Prokurori Naum Panovski lexonte fjalën përfundimtare, shkruan gazeta Lajm. Dhjetëra nga të akuzuarit për rastin “Kumanova”, sot kanë lëshuar seancën në shenjë revolte duke mos dashur ta dëgjojnë fjalën përfundimtare të prokurorisë, ku të akuzuarve …

Read More »

Ja si u shpërblyen 900 policë për 9 majin e Lagjes së Trimave të Kumanovës

lagja-trimave-1

Ministria e Brendshme vetëm pak ditë pas ngjarjeve të 9 majit të 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë kishte shpërblyer 900 pjesëtarë të policisë, duke përfshirë shumë njësite dhe inspektorë, shkruan Fokus. Mes të shpërblyerve kanë përfituar edhe pjesëtarë të policisë, që aspak nuk kanë qenë në Kumanovë në ditët kur ndodhi përleshja, transmeton INA. Sipas javores Fokus, dy …

Read More »