Tag Archives: amerikan

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Reperi i famshëm amerikan Nelly, ka këmbëngulur në pafajësinë e tij pasi është arrestuar nga policia nën akuzën se disa orë para mbajtjes së një koncerti, ka dhunuar një femër në autobusin e turneut të tij, transmeton Zeri.info. Ai ka falënderuar fansat e tij për mbështetje dhe ka paralajmëruar hakmarrje: “Do të shfrytëzoj të gjitha mjetet ligjore për t’iu përgjigjur …

Read More »

Shikoni sa bukur e këndon Donald Trump këngën e Dua Lipës

Shikoni sa bukur e këndon Donald Trump këngën e Dua Lipës

Dua Lipa është një prej këngëtareve më përfolura shqiptare në botë.Këngëtarja shqiptare ka nisur një turne me koncerte anembanë Mbretërisë së Bashkuara në saje të sukseseve me hitet. Një i tillë është edhe kënga “New Rules”, i cili deri më tani është shikuar mbi 353 milionë herë në YouTube. Kjo ka bërë që të krijohen edhe shumë video montazhe me …

Read More »

Në El Clasico e urrejnë njëri-tjetrin, shikoni çfarë biznesi kanë hapur së bashku Pique dhe Ramos

Në El Clasico e urrejnë njëri-tjetrin, shikoni çfarë biznesi kanë hapur së bashku Pique dhe Ramos

Pique dhe Ramos i hyjnë biznesit së bashku. Sergio Ramos dhe Gerard Piquejanë duke punuar që të lansojnë së bashku një biznes. Emri i këtij biznesi thuhet se do ët jetë “Power to the Players”, që në shqip do të thotë, “Fuqi për lojtarët”. Sipas Marca, lojtarët së shpejti do të bëjnë një komunikim zyrtar për projektin që thuhet se do të jetë një version evropian i projektit amerikan “The Players Tribune”. …

Read More »

Hojt Ji: Maqedonia të kundërshtojë ndikimin rus

Hojt Ji: Maqedonia të kundërshtojë ndikimin rus

Zv/ndihmës sekretari Amerikan i Shtetit Hojt Ji ka theksuar se është tejet e rëndësishme që Maqedonia të kundërshtojë ndikimin rus. Në një intervistë për emisionin 360 gradë i cili transmetohet sonte në orën 22 e 30 Ji theksoi se Maqedonia duhet të punojë në drejtim të forcimit të mediave të pavrura dhe t’i shmanget dezinformatave nga Rusia. Shohim se Rusia …

Read More »

Koreja e Veriut në qendër të një demonstrimi të ri force mes Rusisë dhe Perëndimit

Koreja e Veriut në qendër të një demonstrimi të ri force mes Rusisë dhe Perëndimit

Është një demonstrim i ri force mes Rusisë dhe Perëndimit, SHBA në krye, Vladimir Putin është shfaqur gjatë ditëve të fundit si një nga kundërshtarët më të zjarrtë të sanksioneve të reja kundër ambicieve bërthamore të Koresë së Veriut. Që nga testi bërthamor koreano-verior me një kapacitet të paprecedentë të dielën e kaluar, SHBA, Koreja e Jugut, Japonia dhe Bashkimi …

Read More »

Tmerri nuk ka fund për Amerikën, NASA publikon foton. Ja çfarë do të ndodhë

Tmerri nuk ka fund për Amerikën, NASA publikon foton. Ja çfarë do të ndodhë

NASA ka publikuar një foto satelitore të uraganeve Katia, Irma dhe Jose në Karaibe dhe Gjirin e Meksikës. Qendra nacionale amerikane për uragane (NHC) beson se të tre uraganet kanë potencial të godasin territorin amerikan në të njëjtën kohë. Fotografia është bërë nga sateliti Suomi NPP dhe tregon se si duken Majami dhe Florida Jugore derisa uragani Irma po afrohet …

Read More »

Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta, ja si

Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta, ja si

Kjo teori mbresëlënëse ka vite që është prezantuar nga autori amerikan Gregg Braden, i njohur për teoritë e tij të famshme për trajtimin e kancerit. Ai thotë se emocionet tonandikojnë në ADN dhe se fuqia e mendimeve, si lutjet për shembull, mund të na shërojnë nga çdo lloj sëmundje. Efekti i kancerit mund të ndalet dhe ndërgjegjësimi për sienergjinë ekzistuese …

Read More »

Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !

Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !

Uragani, i quajtur “Irma” që ka nisur sulmin që dy ditë, është nisur drejt Floridas dhe më e keqja e kësaj është se pritet të shkatërrojë këtë vend, por edhe shtetet përreth saj. Shefi federal amerikan për emergjenca, Brock Long ka thënë uragani Irma do ta “shndërrojë në shkretëtirë” Floridan dhe shtetet përreth saj, shkruan BBC, transmeton Express. Me erëra …

Read More »

Largojini urgjentisht nga shtëpia! Këto produkte shkaktojnë kancer

Auto Draft

Ne jemi rritur me idenë që shtëpia jonë është një vend i sigurtë. Por studimet e kohëve të fundit kanë vërtetuar që shtëpitë moderne nuk janë aq të sigurta sepse ato fshehin substanca të cilat mund të dëmtojnë shëndetin.Ne kemi diskutuar shpesh për materialet që përdoren në ndërtimin e banesave, por këto substanca gjenden dhe në artikujt për përdorim të …

Read More »