Tag Archives: ameriken

Tmerri nuk ka fund për Amerikën, NASA publikon foton. Ja çfarë do të ndodhë

Tmerri nuk ka fund për Amerikën, NASA publikon foton. Ja çfarë do të ndodhë

NASA ka publikuar një foto satelitore të uraganeve Katia, Irma dhe Jose në Karaibe dhe Gjirin e Meksikës. Qendra nacionale amerikane për uragane (NHC) beson se të tre uraganet kanë potencial të godasin territorin amerikan në të njëjtën kohë. Fotografia është bërë nga sateliti Suomi NPP dhe tregon se si duken Majami dhe Florida Jugore derisa uragani Irma po afrohet …

Read More »

Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !

Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !

Uragani, i quajtur “Irma” që ka nisur sulmin që dy ditë, është nisur drejt Floridas dhe më e keqja e kësaj është se pritet të shkatërrojë këtë vend, por edhe shtetet përreth saj. Shefi federal amerikan për emergjenca, Brock Long ka thënë uragani Irma do ta “shndërrojë në shkretëtirë” Floridan dhe shtetet përreth saj, shkruan BBC, transmeton Express. Me erëra …

Read More »

Sekretet e tmerrshme të serialeve turke që shikuesit nuk i dinë

Serialet turke janë shumë të dashura jo vetëm nga shqiptaret por ato transmetohen në shumë vende të Evropës, Azisë e deri në Amerikën Latine. Aktorët kanë rrëmbyer zemrat e teleshikuesve por këta të fundit nuk i dinë sekretet e tmerrshme që fshihen pas telenovelave. E keqja më e madhe është se gjatë xhirimeve punëtorët përballen me kushte shumë të vështira …

Read More »

Zekaj para gjykatës maqedonase: “Zoti e bekoftë Amerikën”

“Nuk më intereson asgjë. Vetëm drejtësia të del në dritë. Zoti e bekoftë Amerikën”, tha Valdet Zekaj, sot, gjatë seancës gjyqësore për rastin Kumanova, derisa Prokurori Naum Panovski lexonte fjalën përfundimtare, shkruan gazeta Lajm. Dhjetëra nga të akuzuarit për rastin “Kumanova”, sot kanë lëshuar seancën në shenjë revolte duke mos dashur ta dëgjojnë fjalën përfundimtare të prokurorisë, ku të akuzuarve …

Read More »