Tag Archives: amerikes

Tërë bota po e shijon këtë pamje: Kufiri mes Oqeanit Paqësor dhe Atlantik ju lë pa frymë (Video)

Auto Draft

Në vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, turistët kanë xhiruar një video mbresëlënëse nga një anije, ku kufiri në mes dy oqeaneve dukshëm vërehet, si në hartat gjeografike, duke lënë përshtypje se ujërat nuk përzihen. Një xhirim shumë atraktiv është bërë në pikën më jugore të Amerikës Jugore, e që është shfaqur edhe …

Read More »

Taravari për Zërin e Amerikës: Nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe (Video)

Image result for MAQEDONI Taravari

Ministri i Shëndetësisë, njëherit sekretar i përgjitshëm i LrPDSH’së, Arben Taravari në një intervistë për “Zëri i Amerikës”, ka pranuar se nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe, por vetëm avancim të saj, transmeton portali Sakte.net “Ndryshimi kushtetues do të ishte zgjidhje e vetme e çështjes së përdorimit të gjuhës shqipe, por pasi që kemi një numër deputetësh që …

Read More »