Tag Archives: arber

Pasdite ne TCH, Arber Hajdari, si lindi deshira per bamiresi, 11 Qershor 2018, Pjesa 2

Tema: Arbër Hajdari dhe e ëma themeluesi “Fundjavë ndryshe” vjen për herë të parë me të ëmën, në një rrëfim krejt të veçantë. – Sot ne Pasdite ne Top Channel Arber Hajdari dhe nena e tij Marjana rrefejne marredhenien e tyre te ngushte. Arbri flet per femijerine dhe edukimin e tij, pasionin per bamiresine, marredhenien me motren dhe vellane e babane e tij. Ai na tregon rastet me te renda ku ka kontribuar per tu zgjidhur dhe realitetin e varferise ne Shqiperi. Te ftuar: Arbër Hajdari, Marjana Hajdari The post Pasdite ne TCH, Arber Hajdari, si lindi deshira per bamiresi, 11 Qershor 2018, Pjesa 2 appeared first on ABC24.AL.

Read More »

​Dy klube të Serie A interesohen për Arbër Zenelin

67 projekte filmike kanë aplikuar në konkursin e QKK-së

Reprezentuesi i Kosovës mund ta vazhdojë karrierën në Itali Janë dy klubet e Serie A, Fiorentina dhe Napoli ato që interesohen për mesfushorin e përfaqësueses kosovare të futbollit, Arbër Zeneli. 23-vjeçari, që është pjesë e Heerenvenit në kampionatin holandez ka përfunduar në radarët e këtyre dy klubeve të mëdha italiane. Lajmi është raportuar nga mediat suedeze, që tregojnë për interesimin e dy klubeve italiane për talentin e rritur ne futbollin suedez. “Boras Tidning” shkruan se kontrata e Zenelit me Heerenven skadon në vitin 2019 dhe mesfushori i talentuar është duke u kërkuar nga Fiorentina dhe Napoli. The post ​Dy klube të Serie A interesohen për Arbër Zenelin appeared first on RTV21.

Read More »

Ngarkesa me kokainë/ Arbër Çekaj del para gjykatës në Gjermani, pritet ekstradimi drejt Shqipërisë

Media gjermane njofton për kapjen në Dyseldorf të njërit prej personave më të kërkuar aktualisht nga policia shqiptare. Baroni shqiptar i drogës iu paraqit ndërkohë gjykatës së faktit në Dyseldorf. Sipas të dhënave të Zyrës Federale të Kriminalistikës në Visbaden baroni i drogës i shumëkërkuar nga Shqipëria është kapur në Dyseldorf. Arbër Ç. një 48 vjeçar mendohet, se është personi kryesor lidhës për transportimin e 613 kg kokaine, që u tentua të kalohej në shkurt në portin e Durrësit, por që u kap një një aksion i policisë shqiptare. Kundër Arbër Ç. ka filluar procedura e ekstradimit. Vlera e kokainës së kapur në shkurt konsiderohej një nga më të mëdhatë në konfiskimet e policisë, deri në 4 milionë euro. Kokaina ishte fshehur nën transportin e bananeve. A.Ç duket se është marrë me transportin dhe shitjen e drogës përmes firmës së tij Arbi Garden, u tha në Tiranë. Por ai arriti të largohej pak orë se të zhvillohej aksioni policor në Durrës. Kapja e tij në Dyseldorf u krye nga policia..

Read More »

Detajet/ Si u zbulua në Gjermani Arbër Çekaj, përdorte mbiemrin e bashkëshortes së tij për tu fshehur

Arbër Çekaj është pronari i firmës “Arbri Garden”, ku u sekuestrua kontenieri me 613 kg kokainë, në magazinat e kësaj kompanie në Maminas, i cili është arrestuar në Gjermani me qëllim ekstradimi. Çekaj ishte shpallur person në kërkim ndërkombëtar që prej datës 1 mars të këtij viti, ndërsa dje në orët e para të mëngjesit u bë i mundur arrestimi i tij. Burime nga Policia e Shtetit thanë dje se Arbër Çekaj u arrestua në një banesë në një provincë në Dyseldorfit. Ndërsa zbulimi i vendndodhjes së tij u arrit gjatë shkëmbimit të informacionit mes oficerëve të Interpolit shqiptar dhe gjerman. Mësohet se Çekaj, gjatë kësaj kohe, ka përdorur edhe mbiemrin Jansen, të bashkëshortes së tij, megjithëse zyrtarisht në dokumente vijonte të kishte gjeneralitetet Arbër Çekaj. Burimet thanë se menjëherë pas arrestimit, nga ana e autoriteteve shqiptare kanë nisur procedurat për ekstradimin e tij. “Në kuadër të bashkëpunimit me agjencitë e huaja ligjzbatuese dhe konkretisht atë gjermane, është bërë i m..

Read More »

Arrestohet në Gjermani Arbër Çekaj, i dyshuari i 613 kilogramëve kokainë

Pronari i kontejnerit të bllokuar në Durrës (falë operacionit Forca e Ligjit “Last Snow”) dy muaj më parë me 613 kg kokainë, e cila kapte vlerën e 180 milionë eurove, Arbër Çekaj është arrestuar në Gjermani. Sipas njoftimit të Policisë së Shtetit, arrestimi i Çekajt u realizua në kuadër të bashkëpunimit me agjencitë e huaja ligjzbatuese dhe konkretisht atë gjermane. Arbër Çekaj është pronari i firmës “Arbi Garden” ku u sekuestruan 613 kg kokainë në......

Read More »

“Peshk-banania” ra në grep. SHBA përgëzon Shqipërinë për Arbër Çekajn!

E kërkoi në mëngjes dhe Arbër Çekaj u arrestua në mesditë. Për Ambasadorin Donald Lu kapja e pronarit të “Arbër Garden”, kompania që kishte porositur kontenierin me banane ku u gjet droga kolumbiane është një arritje e madhe. Ai e përgëzon Shqipërinë dhe Gjermaninë për arrestimin e Çekajt me një foto të veçantë ku shihet një gjysmë banane-peshk, e shpërndarë në faqen e Ambasadës së SHBA në Facebook. “Bravo Germany! Bravo Albania!”, shkruhet aty pas rënies në “rrjetë” të këtij peshku të madh. 4 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Ambasada Amerikane reagon me një FOTO për arrestimin e Arbër Çekajt

Pas arrestimit të Arbër Çekajt në Gjermani, ka reaguar edhe Ambasada Amerikane në Tiranë. Me anë të një fotoje të publikuar në Facebook, Ambasada Amerikane përshëndet këtë arrestim dhe shkruan: Bravo Gjermani, Bravo Shqipëri. Fotoja është shumë domethënëse, pasi është zgjedhur një grep që kap një objekt, gjysëm banane dhe gjysëm peshk. Kujtojmë se Arbër Çekaj ishte pronari i kompanisë që kishte porositur bananet nga Kolumbia ku u gjetën të fshehura 613 kilogramë kokainë, ndërsa peshku përdoret prej dy vitesh si krahasim për kriminelët dhe të korruptuarit në Shqipëri. Lajm i fundit/ Arrestohet në Gjermani, Arbër Çekaj i 613 kg kokainë Vetë ambasadori amerikan, Donald Lu ka kërkuar prej kohësh arrestimin e të ashtuquajturve “peshq të mëdhenj”.

Read More »

Ambasa Amerikane reagon me një FOTO për arrestimin e Arbër Çekajt

Pas arrestimit të Arbër Çekajt në Gjermani, ka reaguar edhe Ambasada Amerikane në Tiranë. Me anë të një fotoje të publikuar në Facebook, Ambasada Amerikane përshëndet këtë arrestim dhe shkruan: Bravo Gjermani, Bravo Shqipëri. Fotoja është shumë domethënëse, pasi është zgjedhur një grep që kap një objekt, gjysëm banane dhe gjysëm peshk. Kujtojmë se Arbër Çekaj ishte pronari i kompanisë që kishte porositur bananet nga Kolumbia ku u gjetën të fshehura 613 kilogramë kokainë, ndërsa peshku përdoret prej dy vitesh si krahasim për kriminelët dhe të korruptuarit në Shqipëri. Lajm i fundit/ Arrestohet në Gjermani, Arbër Çekaj i 613 kg kokainë Vetë ambasadori amerikan, Donald Lu ka kërkuar prej kohësh arrestimin e të ashtuquajturve “peshq të mëdhenj”.

Read More »

Lajm i fundit/ Arrestohet në Gjermani, Arbër Çekaj i 613 kg kokainë

Lajm i fundit/ Arrestohet në Gjermani, Arbër Çekaj i 613 kg kokainë

Ne kuader te bashkepunimit me agjensite e huaja ligjzbatuese dhe konkretisht ate Gjermane eshte bere e mundur lokalizimi dhe arrestimi i shtetasit Arber Çekaj. Ai u kap në një provincë afër Dyseldorfit. Arber Çekaj eshte pronari i firmes Arbi Garden ku u sekuestruan 613 kg kokaine ne kiader te operacionit “last snow”. U shkembye informacion ne kohe rekord midis Policise se Shtetit dhe agjensive te tjera si dhe me Prokurorine e Krimeve te Renda. Çekaj ishte shpallur në kërkim që prej operacionit policor, por arrestimi i tij është bërë vetëm gjatë natës duke u gdhirë dita e sotme. Në pranga për këtë drogë deri më tani ishin vetëm shoferi dhe menaxheri i kompanisë, Armando Pezaku dhe Donald Lushaj.

Read More »