Tag Archives: arrestuar

Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia e Durrësit. Arrestimi i përkohshëm Hektor Kosturit, banues në Durrës, është bërë me qëllim ekstradimi drejt Italisë, bëjnë me dije burime zyrtare nga Policia e Durrësit. Kosturi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Prokuroria e  Parmës në Itali. me një vendim më 25 tetor 2014, ka vendosur ndaj tij …

Read More »

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Reperi i famshëm amerikan Nelly, ka këmbëngulur në pafajësinë e tij pasi është arrestuar nga policia nën akuzën se disa orë para mbajtjes së një koncerti, ka dhunuar një femër në autobusin e turneut të tij, transmeton Zeri.info. Ai ka falënderuar fansat e tij për mbështetje dhe ka paralajmëruar hakmarrje: “Do të shfrytëzoj të gjitha mjetet ligjore për t’iu përgjigjur …

Read More »

Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Gjithsej 22 persona janë arrestuar në aksionin e përbashkët të policisë serbe dhe austriake, në të cilin është shkatërruar grupi ndërkombëtar që ka prodhuar lëndë narkotike në Serbi ose i ka furnizuar nga Shqipëria dhe Kosova dhe pastaj i ka shitur në Austri dhe Gjermani. Në aksion janë konfiskuar 64 kilogramë marihuanë dhe janë zbuluar dy narko laborator. Shefi i …

Read More »

Parandalohet tragjedia më e madhe në futboll, bombë në stadiumin e PSG-së

Parandalohet tragjedia më e madhe në futboll, bombë në stadiumin e PSG-së

Shmanget tragjedia në futboll, bombë pranë ‘yjeve’ të Paris Saint-Germain Në Paris është parandaluar një tragjedi që mund të kishte pasoja të mëdha në botën e futbollit. Ditën e shtunë terroristët islamikë kishin përgatitur një komplot bombe në stadiumin “Parc des Princes” të Parisit, shkruan tabloidi britanik “The SUN”Lajmi është konfirmuar ditën e sotme nga policia franceze e cila ka …

Read More »

Burri dhe gruaja nga Maqedonia kapen me drogë në Zvicër

Burri dhe gruaja nga Maqedonia kapen me drogë në Zvicër

  Doganierët zviceranë në vendkalimin kufitar St. Margrethen (SG) kanë zbuluar një kontrabandë me lëndë narkotike. Në një veturë janë zbuluar gjithsej 36 kilogramë marihuanë, ndërsa shpërndarësit e saj janë arrestuar dhe i janë dorëzuar policisë zvicerane të Kantonit St. Gallen, thuhet në një komunikatë të policisë, përcjellë „Shtegu.com“. Më 16 qershor të këtij viti, doganierët zviceranë kanë hetuar një …

Read More »

Momenti kur Policia e Kosovës gjen 135 kilogramë drogë në brendësi të dyerve (Video)

Auto Draft

Operacioni u zhvillua saktësisht në fshatin Bibaj, zonë kjo ndërmjet Ferizajt e Gjilanit, transmeton Klan Kosova. Lidhur me rastin janë arrestuar disa persona. Tutje Policia e Kosovës ka publikuar në faqen zyrtare të saj dhe pamjet e momentit kur droga është gjetur në brendësi të disa dyerve, transmeton Klan Kosova. Për më shumë ja pamjet e publikuara më poshtë: Video …

Read More »

Pamje të rënda: E kapën duke kryer marrëdhënie, vajza detyrohet të kryej sërish “live” në Facebook (Video)

Pamje të rënda: E kapën duke kryer marrëdhënie, vajza detyrohet të kryej sërish “live” në Facebook (Video)

Një sulm i tmerrshëm ndaj një vajze të re është transmetuar “live” në Facebook nga një grup të rinjsh, ku shihet një femër e cila e ofendon dhe dhunon vazhdimisht atë dhe i kërkon që të kryej marrëdhënie në sy të të gjithëve. E gjitha kjo kishte ndodhur pasi vajzën e kishin kapur duke kryer marrëdhënie në tualetin e shtëpisë …

Read More »

Kjo është grabitja më ekstreme që keni parë ndonjëherë (Video)

Kjo është grabitja më ekstreme që keni parë ndonjëherë (Video)

Ky është momenti i grabitjes së degës së një banke në Rusi. Pamjet e filmuara nga kamera e sigurisë, tregojnë grabitësin teksa afrohet i qetë pranë sportelit dhe nis të kërcënojë punonjësen. Fillimisht, situata duket mëse normale, derisa ai godet me grusht xhamin e sportelit dhe e thyen atë. Pas kësaj, ai i kërkon punonjëses paratë dhe e kërcënon me …

Read More »

Ngjarje e rrallë në Prishtinë, gruaja e bën për spital burrin

Ngjarje e rrallë në Prishtinë, gruaja e bën për spital burrin

Policia e Kosovës ka njoftuar se nëPrishtinë më 03.09.2017, rreth orës 18:05 është arrestuar e dyshuara femër, pasi që e njëjta e ka sulmuar fizikisht dhe ka ushtruar dhunë ndaj viktimës mashkull (bashkëshortit të saj). “Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin e PK-së. Me urdhër të prokurorit e dyshuara është dërguar …

Read More »