Tag Archives: automjete

Kina prezanton brezin e ri të raketave ndërkontinentale

Auto Draft

Kina për herë të parë ka prezantuar dhe publikuar brezin e ri të raketave të saj ndërkontinentale. Agjencia Tansim e lajmeve, bën të ditur se presidenti i Kinës sot në përvjetorin e 90-të të krijimit të ushtrisë Popullore të Kinës, zbuloi brezin e ri të raketave ndërkontinentale me 10 mijë km rreze veprimi. Raketat e reja të Kinës janë quajtur …

Read More »

Tronditëse në Shkup, 11 aksidente brenda ditës, ja pasojat

Në Shkup gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 11 fatkeqësi komunikacioni. Në dy prej tyre më rëndë janë lënduar dy persona, në tre fatkeqësi më lehtë janë[ lënduar tre persona, ndërsa në gjashtë fatkeqësi është shkaktuar vetëm dëm material. Policia rrugore gjatë ditës së djeshme sanksionoi 10 vozitës të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e …

Read More »

Ushtria amerikane hyn në Maqedoni, konvoji i transportuesve luftarak hyjnë nga kufiri bullgar

Në gjashtë karvane me nga 20 automjete luftarake sot në vendkalimin kufitar “Deve Bair” nga Bullgaria në Maqedoni do të hyjnë 300 pjesëtarë të Forcave të armatosura të SHBA-së të cilët do të marrin pjesë në stërvitjen e përbashkët me Armatën e Republikës së Maqedonisë “DRAGOON GUARDIAN 17”. Në Kumanovë pas pjesës zyrtare të fillimit të stërvitjes e cila do …

Read More »

Zjarr i madh ka përfshirë këtë lagjje të Shkupit

Po digjet bar i thatë dhe mbeturina në një sipërfaqe prej 10.000 metër katror në Novo Lisice, tek ndalesa e fundit e autobusëve të linjës numër 5. Aktualisht zjarri është duke u shuar, ka njoftuar komandanti i Brigadës Territoriale të Zjarrfikësve të Shkupit, Zvonko Tomevski. “Zjarri është duke u shuar me dy automjete dhe me gjashtë zjarrfikës. Gjithçka është nën …

Read More »

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot Ginovski” ka rënë zjarr ku ishin përfshirë tre kiosqe, pronarët e të cilave nuk dihen dhe tre automjete. Bëhet fjalë për automjet transporti “Iveko” me targa të Shkupit, automjet  transporti “Ford Tranzit” me targa të …

Read More »