Tag Archives: autoritetet

Formohet Këshilli kurd për referendumin

Formohet Këshilli kurd për referendumin

Liderët kurd të Irakut kanë formuar një Këshill politik që do të merret me referendumin për pavarësi, i cili u mbajt pavarësisht kundërshtimeve nga autoritetet nacionale në Bagdad.Zyrtarët thonë se Këshilli është krijuar për të nisur dialogun me Bagdadin dhe vendet tjera, pas referendumit për pavarësi. Media kurde, Rudaw, ka thënë se është mbajtur një takim në Irbil, i udhëhequr …

Read More »

Sheshel flet për Ballist Morinën: Vetëm pesë ditë dhe …

Sheshel flet për Ballist Morinën: Vetëm pesë ditë dhe ...

Politikani i njohur serb dhe radikali Vosjllav Sheshel ka folur për arrestimin e Ismail (Ballist) Morinës në Kroaci dhe sipas tij, ai do të ekstradohet për në Serbi e cila ka lëshuar edhe një urdhër-arresti. Sheshel thotë se Beogradi nuk duhej të ishte marrë me këtë çështje, pasi do të sjellë rrëmujë në Luginën e Preshevës. “Prisja që gjykata kroate …

Read More »

Ja si u kap shitësi i biletave false për Super Kupën në Shkup, 600 euro një biletë

Ja si u kap shitësi i biletave false për Super Kupën në Shkup, 600 euro një biletë

Shitja e biletetave nën dorë për ndeshjen e madhe Real-Mançester është shndërruar në mundësi të madhe fitimi për stërshitësit. Autoritetet e sigurisë janë moblizuar për të kapur këta manipulues, dhe tashmë ka rezultate. Policia ka njoftuar se ka arrestuar një 41-vjeçar, i cili ka tentuar të shes bileta me çmim të shtrenjtë. Ky i dyshuar ka shkkuar shumë larg duke …

Read More »

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për ekstradimin e ‘Ballistit’ (Foto)

Auto Draft

Mediat serbe kanë raportuar për ekstradimin e mundshmes të Ismail Morinës – “Ballistit” nga Kroacia në Serbi Gazeta serbe “B92” i ka kushtuar sot një artikull lajmit për ekstradimin nga Kroacia në Serbi të Ismail Morinës, shqiptarit që ngriti dronin në Beograd. Media në fjalë raporton se Ministria e Drejtësisë i ka bërë me dije se “kërkesa për ekstradim mbërriti …

Read More »

Maqedonia refuzon ndihmat nga Kosova – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Maqedonia nuk ka pranuar ofertën për ndihmë të Kosovës, e cila kishte shprehur gatishmërinë për të dërguar trupa të forcës së sigurisë për të ndihmuar rajonin e Tetovës në përballimin e emergjencës së shkaktuar nga përmbytjet. Forcat e sigurisë dhe njësitet e posaçme mund të ndihmonin autoritetet maqedonasve edhe në operacionet e kërkimit për 6-vjeçaren …

Read More »