Tag Archives: bashkeluftetaret

Dy vjet pa Komandant Shqiponjën, bashkëluftëtarët e cilësojnë vrasjen atentat politik

Sot u mbushën dy vjet nga vrasja e Xhemail Rexhepit – Komandant Shqiponjës. Vrasja e tij erdhi si rezultat i përplasjeve brenda partiake në degën e BDI-së në Kumanovë. Përvjetorin e ndarjes nga jeta të Komandant Shqiponjës, sot e kujtuan familjarët dhe bashkëluftëtarët e tyre, në një akademi përkujtimore në qytetin e lindjes. ENVER HALIMI, BASHKËLUFËTAR “Prehu në paqe komandant. …

Read More »