Tag Archives: bashkepunim

Xhensila, duet me Irkenc Hykën (VIDEO)

Xhensila, duet me Irkenc Hykën (VIDEO)

“Si të jem mirë” mban titullin kënga më e re që ka ardhur si bashkëpunim ndërmjet Irkenc Hykës dhe Xhensila Myrtezajt. Është edhe kjo një këngë me ritme verore për t’iu përshtatur sezonit që padyshim se do të pëlqehet nga fansat e dy këngëtarëve. Irkenc Hyka e ka bërë muzikën e kësaj kënge, me tekst të Petro Xhori. Miksimi dhe …

Read More »

Breshëri i madh bie shiko cfar behet, breshëri u shkatërron të mbjellat

Fermerët e Maliqit "me sytë" nga zoti, breshëri u shkatërron të mbjellat

Breshëri i regjistruar në disa zona të rajonit juglindor ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në fushën e Maliqit. Më shumë se 15 ha kultura bujqësore, kryesisht perimet e stinës janë dëmtuar. Tashmë fermerët kërkojnë mbështetjë nga shteti për subvencionimin e tyre, pasi dëmet janë të përsëritura. Kryetari i Bashkisë Maliq thotë se do të ngrihet një grup pune në bashkëpunim …

Read More »