Tag Archives: bashkeshorten

Ermal Mamaqi falimenton në biznesin e ri, nuk ia del me mblesëritë ‘online’ (Foto)

Auto Draft

Kjo sepse zhanri i humorit është shumë i pëlqyer dhe masiv për mënyrën se si e tërheq audiencën dhe, e dyta, për veçantinë që ka krijuar Ermali si personazh. Ai ka zgjedhur të bëjë shpesh naivin, i cili nuk i “kupton” disa gjëra dhe i mëson ato nëpërmjet bashkëbisedimit me të ftuarit. Reagimet dhe batutat e tij në këtë kontekst, …

Read More »

Tragjedi në Vojvodinë: E vret gruan për shkak të xhelozisë, fajtor Facebook-u

Një tragjedi familjare në Banatski Karlovac të Vojvodinës ndodh për shkak të xhelozisë. I tërbuar për shkak të korrespondencës së gruas së tij me një burrë nga Vjena, Ratko Jovanovic (52) e pret në fyt bashkëshorten Dragana (44) e më pas bën vetëvrasje. “Ratko dyshonte se Dragana e kishte njohur një mashkull tjetër derisa ishte në Austri, në punë të kohëpaskohshme dhe me …

Read More »

Futet në det për të shpëtuar gruan, por mbytet vetë

Pak ditë pas ngjarjes tragjike në Vlorë, ku brenda një ditë u mbytën katër persona, deti vijon të marrë jetë. Rreth orës 16:15, në Plazhin e Velipjës, policia është njoftuar se është mbytur në det F.H. 35 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë. Nga deklarimet paraprake, është bërë me dije se F.H. ka hyrë në ujë për të shpëtuar bashkëshorten, por …

Read More »