Tag Archives: bashkuara

Çdo 10 minuta, një vajzë në botë humb jetën nga dhuna

Çdo 10 minuta, një vajzë në botë humb jetën nga dhuna

Çdo e 7-ta vajzë e moshës 15-19 vjeçare në botë detyrohet të martohet. Në çdo 10 minuta në botë humb jetën një vajzë për shkak të dhunës. Si rezultat i iniciativave të Turqisë, 11 Tetori që nga viti 2012 shënohet si “Dita Botërore e Vajzave”. Sipas Fondit të Kombeve të Bashkuara për Popullatën (UNFPA) komuniteti global edhe pse në 15 …

Read More »

Shikoni sa bukur e këndon Donald Trump këngën e Dua Lipës

Shikoni sa bukur e këndon Donald Trump këngën e Dua Lipës

Dua Lipa është një prej këngëtareve më përfolura shqiptare në botë.Këngëtarja shqiptare ka nisur një turne me koncerte anembanë Mbretërisë së Bashkuara në saje të sukseseve me hitet. Një i tillë është edhe kënga “New Rules”, i cili deri më tani është shikuar mbi 353 milionë herë në YouTube. Kjo ka bërë që të krijohen edhe shumë video montazhe me …

Read More »

Nusja e emocionuar me befasinë që ia bëri shoqëruesja (Video)

Nusja e emocionuar me befasinë që ia bëri shoqëruesja (Video)

Nocole Tafoya nga Miçigani i Shteteve të Bashkuara, ka mbetur e befasuar kur shoqëruesja e saj Mandii, ia ka sjellë dy lama. Derisa po bëhej gati të realizonte fotografitë e martesës së bashku me bashkëshortin e ardhshëm, pas krahëve i ishin sjellë kafshët e saj të preferuara, transmeton Telegrafi. “Është e fiksuar pas lamave, prej çantave deri te lapsat dhe …

Read More »

Koreja e Veriut në qendër të një demonstrimi të ri force mes Rusisë dhe Perëndimit

Koreja e Veriut në qendër të një demonstrimi të ri force mes Rusisë dhe Perëndimit

Është një demonstrim i ri force mes Rusisë dhe Perëndimit, SHBA në krye, Vladimir Putin është shfaqur gjatë ditëve të fundit si një nga kundërshtarët më të zjarrtë të sanksioneve të reja kundër ambicieve bërthamore të Koresë së Veriut. Që nga testi bërthamor koreano-verior me një kapacitet të paprecedentë të dielën e kaluar, SHBA, Koreja e Jugut, Japonia dhe Bashkimi …

Read More »

Ky është plani amerikan për t’i siguruar Kosovës ulëse në OKB

Ky është plani amerikan për t’i siguruar Kosovës ulëse në OKB

Mbase Kosova nuk do të mund të sigurojë për një kohë anëtarësimin në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, për shkak se në Këshillin e Sigurimit shtetet themeluese kanë të drejtën e vetos, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë në plan që të dërgojnë një rezolutë në Asamblenë e Përgjithshme, duke anashkaluar Këshillin, me anë të së cilës, Kosovës do …

Read More »

Jeta e tij luksoze kushton 600 milionë dollarë në vit: Njihuni me veturat me të cilat vozitet Kim Jong-un (Foto/Video)

Jeta e tij luksoze kushton 600 milionë dollarë në vit: Njihuni me veturat me të cilat vozitet Kim Jong-un (Foto/Video)

Ndërsa bota është në prag të një lufte bërthamore midis Koresë së Veriut dhe SHBA-ve, mediat kanë gjetur kohë që të interesohen edhe për jetën, gjegjësisht luksin e “liderit suprem”. Kështu, përcjell Telegrafi, ato kanë publikuar fotografi të automjeteve të Kim Jong-un, shumë më luksoze në krahasim me ato në të cilat vozit populli i tij. Ashtu siç Shtetet e …

Read More »

Alarm: Shqipëria dhe Kosova vendet më të rrezikuara në Evropë nga raketat e Kim Jong-unit?

Auto Draft

Koreja e Veriut është bërë tashmë ajo që Perëndimi është përpjekur gjithmonë të parandalojë: Një shtet diktatorial që zotëron një arsenal të tërë bërthamor. Ajo që e bën edhe më shqetësues zotërimin e armëve bërthamore është Kim Jong-un, lideri i Koresë së Veriut që vështirë të thuhet se është një udhëheqës racional. Pheniani së shpejti mund të jetë i aftë …

Read More »

Shpëtim Saraçi shpërngulet drejt SHBA-së, por shikoni çfarë po ndodh me vajzën e tij

Shpëtim Saraçi shpërngulet drejt SHBA-së, por shikoni çfarë po ndodh me vajzën e tij

Vetëm një ditë më parë u mësuar se kompozitori i njohur shqiptar Shpëtim Saraçi dhe bashkëshortja e tij janë larguar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kompozitori ka pranuar se gjendet atje por, nuk dihet ende nëse ky largim do të jetë përgjithmonë. Saraçi ka pohuar se nëse merr këtë vendim do të jetë vetëm për të ardhmen e fëmijëve …

Read More »