Tag Archives: biseduar

Publikohet një “bombë” për rastin “Monstra”, dëgjohet një zë burri dhe një zë femre (Video)

Publikohet një “bombë” për rastin “Monstra”, dëgjohet një zë burri dhe një zë femre (Video)

Është publikuar një “bombë” për rastin Monstra. Në fakt bëhet fjalë për publikimin e përmbajtjes së saj nga Bedri Ajdari, vëllai i njërit prej të dënuarëve në rastin “Monstra”, shkruan Gazeta Lajm. Ajdari thotë se e ka dëgjuar një incizim për këtë lëndë, por nuk ka precizuar nëse ai incizim është pjesë e “bombave”. Ai thotë se në atë incizim …

Read More »

Shkencëtarët rusë incizojnë delfinët: Ata flasin sikurse njerëzit

Shkencëtarët rusë incizojnë delfinët: Ata flasin sikurse njerëzit

Shkencëtarët rusë thonë se, për herë të parë, ia kanë dalë që ta incizojnë bisedën midis delfinëve. Dy delfinë të rritur të Detit të Zi, me emrat Jasha dhe Jana kanë biseduar për disa minuta në një pishinë ku jetojnë tash e 20 vjet, duke mos ia “prerë” fjalën njëri-tjetrit. Shkencëtarët, të cilët e kanë incizuar këtë bisedë, thonë se …

Read More »

Sela : Në zgjedhjet lokale do ta trefishojmë rezultatin

Lëvizja për Reforma – Partia Demokratike Shqiptare (LR-PDSH) dega Çair, mbrëmjen e së mërkurës ka mbajtur kuvendin e degës në të cilin për kryetar dege është konfirmuar Faruk Avdiu, i cili deri më sot ka qenë ushtrues detyre i kësaj dege, njofton Zhurnal.mk. Kryetari i LR-PDSH-së, Çair Faruk Avdiu, në një prononcim për Zhurnal, thotë se ende nuk është biseduar …

Read More »