Tag Archives: bllokuar

Çka po ndodhë në Shkup, “Komitët” pushtojnë rrugët (FOTO)

Çka po ndodhë në Shkup, “Komitët” pushtojnë rrugët (FOTO)

Grupi i tifozëve “Komitët” sonte kanë bllokuar rrugën “Partizane” në Shkup. Ata kanë theksuar se ky defilim është në prag të ndeshjes me Fenerbahçe, për të treguar mobilizim dhe unitet. “Informojmë qytetarët e Shkupit se sonte po defilon brigada transportuese e komitëve dhe i bëjnë thirrje qytetarëve që të na bashkëngjiten”, bën thirrje “Komitët” në facebook. Prania e tyre, një …

Read More »

Çfarë po ndodh në Durrës? Trafik dhe gjendje kaosi në disa akse njëherësh

Çfarë po ndodh në Durrës? Trafik dhe gjendje kaosi në disa akse njëherësh

Autostrada Durrës-Tiranë dhe akse tjera që lidhin Durrësin me qytete tjera jugore ka shfaqur probleme me trafikun si shkak i protestës së banorëve të zonës Arapaj kanë bllokuar pjesën e kryqëzimit te Plepat.Në redaksinë e JOQ.al kanë ardhur shumë denoncime këto orë të vona të pasdites pasi trafiku ka zaptuar rrugët dhe është krijuar një kaos. Dëgjohen ambulanca të shumta …

Read More »

Bashkia e Durrësit bllokon plazhet private

Rreth 30 plazhe private në Durrës janë bllokuar nga bashkia pasi nuk kanë shlyer detyrimet ndaj insitucionit vendor. Aksioni do të vazhdojë tek Gjiri i Lalzit.Rreth 30 plazhe private në Durrës janë bllokuar nga bashkia pasi nuk kanë shlyer detyrimet ndaj insitucionit vendor. Aksioni do të vazhdojë tek Gjiri i Lalzit.

Read More »

10 KURIOZITETE MË TE RRALLA NE BOTE

Të famshmit që janë binjakë | Arbe TV Like Dhe Subscribe Per Video Tjera. @Arbe TV 2017 . . . . . . pa rendesi Edona Llalloshi Lori (Live 2017) Mama’s Party 2017 – Kolë Oroshi Mani Adnan Kamberi & Agim Band Alban Mehmeti Adnan Daci Mama’s Party 2017 – Leotrim Zejnullahu Aziz Murati Gjyle Qollaku Ganja & Pro Band …

Read More »

LSDM paralajmëron Gruevskin – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Ndërsa parlamenti i Maqedonisë vazhdon të jetë i bllokuar, lideri i LSDM, Zoran Zaev ka paralajmëruar se shumica do ta zgjedhë kryeparlamentarin e ri, qoftë edhe në një sallë tjetër nga ajo e seancave, apo edhe jashtë institucionit të kuvendit. Në një konferencë, ai deklaroi se VMRO-DPMNE nuk pranon të dorëzojë pushtetin, për t’iu shmangur …

Read More »

Maqedonia refuzon emrin FYROM: Nuk ka asnjë lidhje me gjuhën tonë

Maqedonia refuzon emrin FYROM: Nuk ka asnjë lidhje me gjuhën tonë

Maqedonia ka refuzuar mbajtjen e akronimit “FYROM” si emrin e saj zyrtar, duke thënë se ky emër nuk ka asnjë lidhje me gjuhën maqedonase e se i ngjan më shumë një gjuhe të filmave fanta-shkencë. Në një konferencë për shtyp në Bruksel, së bashku  me zyrtarë të BE-së, ministri i Jashtëm maqedonas Dimitrov deklaroi: “Kur ju thoni FYROM për Maqedoninë, …

Read More »