Tag Archives: bregdetare

Ja si “çmendet” Noizy gjatë koncertit (Video)

Ja si “çmendet” Noizy gjatë koncertit (Video)

Reperi Noizy ka treguar se çfarë mund të bëjë ai gjatë një koncerti Vera është njëra prej stinëve më të zëna për reperët dhe këngëtarët shqiptarë. Ata janë nëpër koncerte në pothuajse të gjitha qytetet bregdetare shqiptare, por pavarësisht kësaj shumica e yjeve tona nuk kanë kohë që të ndalen dhe të bëjnë plazh. Kjo si duket i mungon reperit …

Read More »

Policia italiane shokohet nga ajo se çfarë zbulon në shtëpinë e shqiptarit (FOTO)

Policia italiane shokohet nga ajo se çfarë zbulon në shtëpinë e shqiptarit (FOTO)

Shqiptarët që kapen me drogë vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes të mediave italiane. Gjatës ditës së sotme raportohet se një shqiptar është vënë në pranga, pasi është kapur duke shitur drogë. Siç bëhet e ditur bëhet fjalë për 30-vjeçarin Liserd Lula, me banim në San Giorgio, i cili prej disa kohësh mbahej nën vëzhgim nga policia pasi dyshohej …

Read More »

Futet në det për të shpëtuar gruan, por mbytet vetë

Pak ditë pas ngjarjes tragjike në Vlorë, ku brenda një ditë u mbytën katër persona, deti vijon të marrë jetë. Rreth orës 16:15, në Plazhin e Velipjës, policia është njoftuar se është mbytur në det F.H. 35 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë. Nga deklarimet paraprake, është bërë me dije se F.H. ka hyrë në ujë për të shpëtuar bashkëshorten, por …

Read More »