Tag Archives: britania

Princi William dhe Kate kujtojnë një nga betejat më të përgjakshme të Luftës së Parë Botërore

Princi William dhe Kate kujtojnë një nga betejat më të përgjakshme të Luftës së Parë Botërore

Princi William dhe dukesha e Kembrixhit, Kate Midelton, janë bashkuar me Kryeministre britanike Theresa May në Belgjikë për të shënuar qindvjeçarin e fillimit të Betejës së Passchendaelës , një nga betejat më të përgjakshme të Luftës së Parë Botërore. Gjysmë milioni ushtarë aleatë dhe gjermanë u vranë, u plagosën ose u zhdukën gjatë luftimeve. Princi William tha se Britania dhe …

Read More »