Tag Archives: ceshtjen

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit (Video)

Auto Draft

Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth Demarkacionit me Malin e Zi, kryeministri nuk është përgjigjur por u ka sugjeruar që të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë, sepse sipas tij, nuk po i kuptojnë gjërat.Reagimi i kryeministrit erdhi pas një pyetje që iu bë lidhur me qëndrimin e SHBA-ve, për çështjen e Demarkacionit, ku mediat …

Read More »

Imami i Mitrovicës: Kadare është ateist, ai është dreq dhe jo njeri (VIDEO)

Auto Draft

Imami Latifi e quan Kadarenë ‘ateist’, madje tregon për një rast sesi ky i paska kërkuar Ramiz Alisë që të mos lejojë hapjen e xhamive (sic!). “Faktet po dalin, elhamdulillahi rabbil alemin. Ky Ismail Kadareja ka shku te Ramiz Alia dhe i ka thënë ‘lejoja katolikëve dhe ortodoksëve kishat, e për myslimanë nuk ka sepse të gjithë janë ba ateista. …

Read More »