Tag Archives: cristiano

Këta janë yjet që mund të mbesin jashtë Botërorit ‘Rusia 2018’

Këta janë yjet që mund të mbesin jashtë Botërorit 'Rusia 2018'

Shumë yje të futbollit evropian mund të mbesin jashtë Kampionatit Botëror “Rusia 2018” Kualifikimet për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” janë afër përfundimit. Shumë skuadra të mëdha, por edhe yje të futbollit evropian, mund të mbesin jashtë kësaj gare. Lojtarët si: Cristiano Roanldo, Lionel Messi, Luka Modriç,  Gianluigi Buffon e të tjerë rrezikojnë pjesëmarrjen në “Rusia 2018”, shkruan Marca, përcjell Express. Këta …

Read More »

E dashura e Ronaldos pozon me barkun e fryrë

E dashura e Ronaldos pozon me barkun e fryrë

Cristiano Ronaldo ditë më parë ka bërë të ditur se do të bëhet baba për herë të katërt. Portugezi ka pohuar se e dashura Georgina Rodriguez është në pritje të një fëmije. E kjo ka bërë që bukuroshja mos ta fsheh këtë fakt, ku së fundi ka sjell një fotografi të qartë në kopetinën e revistës “Hola”. Rodriguez 23-vjeçare shfaqet …

Read More »

Befasohet Perez nga kjo kërkesë e Ronaldos: Mos e transfero Mbappen por këtë yll

Auto Draft

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e ka thirrur presidentin e klubit, Florentino Perez, në ditët e fundit për një përditësim të transferimeve për klubin mbretëror. Të vetëdijshëm se Perezi është duke ringjallur planet e tij për të nënshkruar me talentin sensacional të Monacos, Kylian Mbappe, Ronaldo ka kërkuar të ndërhyjë dhe të ndryshojë mendimin e presidentit. Sipas mediumit iberik …

Read More »

Spektakli i El Clasicos në Miami i takoi Barcelonës (Video)

Spektakli i El Clasicos në Miami i takoi Barcelonës (Video)

Barcelona ka fituar ndaj Real Madridit me rezultat 2-3 në kuadër të turneut International Champions Cup Kjo ishte miqësorja e parë pas 26 vitesh mes dy klubeve spanjolle dhe e para që u luajt ndonjë herë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lexo po ashtu: ICC promovon El Clasion në Miami me një video emocionuese (Video) Katalunasit ishin më të …

Read More »

Ronaldo merr një ftesë të pazakonshme nga një parti turke

Ronaldo merr një ftesë të pazakonshme nga një parti turke

Kjo ka bërë që të inkurajojë një parti politike turke që ta ftojë në një aktivitet që do të mbahet në Yenikapi të Stambollit. Në fakt, presidenti i partisë turke “Saadet Partisi” e ka ftuar portugezin në protestën e 30 korrikut, ku do të protestohet kundër vendimit të shtetit izraelit për masat e marra me rastin e hyrjes në xhaminë …

Read More »