Tag Archives: cuditshme

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Momente frike në fundin e ndeshjes mes Izraelit dhe Spanjës. Gjashtë tifozë janë futur në fushën e lojës dhe njëri prej tyre ka shkuar drejt Isco-s me një thikë në dorë. Vetëm ndërhyrja e shpejtë e forcave të sigurisë të stadiumit kanë penguar tifozin që të arrijë yllin e Real Madrid. Tifozët e tjerë kanë patur të gjithë celularë në …

Read More »

Iu kërkon seks meshkujve në rrugë, ky është reagimi i tyre (Video)

Ju kujtohet eksperimenti kur një mashkull u kërkon seks femrave që rastësisht i takon në rrugë? Eksperimentin e njëjtë e kishte bërë një femër me 100 meshkuj, eksperiment ky i publikuar në YouTube tashmë. Mund t’ju duket e çuditshme, por këtë femër tërheqëse ka meshkuj që e refuzojnë, transmeton Gazeta Express. Për më shumë, shikojeni videon kliko ne video link me …

Read More »

VIDEO ‘E vdekura’ plas nga vapa, ja zgjidhja që ka gjetur

VIDEO/ ‘E vdekura’ plas nga vapa, ja zgjidhja që ka gjetur

Sana Marta është një traditë e çuditshme fetare pelegrinazhi që festohet në nder të të vdekurve në vende të ndryshme të botës. Njerëzit shtiren sikur kanë ndërruar jetë dhe u kryhen të gjitha ritet e nevojshme përpara përcjelljes së fundit. Qindra vetë morën pjesë në këtë pelegrinazh në Spanjë dhe Portugali, ndërsa një video e çuditshme është duke bërë xhiron …

Read More »

Gjysmën e vitit Franca, gjysmën Spanja, ishulli 50 metra që ndryshon sovranitet çdo 6 muaj

FOTO/ Gjysmën e vitit Franca, gjysmën Spanja, ishulli 50 metra që ndryshon sovranitet çdo 6 muaj

Gjashtë muaj i Francës, gjashtë muaj i Spanjës. Në kufirin midis dy vendeve, pak para grykëderdhjes së Bidasoas në Atlantik, në mes të të lumit, gjendet një copëz tokë e pyllëzuar. Më 1659 aty u takuan sovranët e dy vendeve për të firmosur Traktatin e Pirenejve, i cili i dha fund Luftës 30-Vjeçare. Por në të vërtetë, për Ishullin e …

Read More »