Tag Archives: dashi

Qeveria ndan nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve, Malsor Dashi e Armend Trena

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që të ndajë nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve të vdekur në aksidentin e komunikacionit në magjistralen Kaçanik-Hani i Elezit.Komuna e Kaçanikut e ka shpallur të mërkurën ditë zie, në shenjë të nderimit dhe respektit për dy policët e vdekur pas aksidentit në magjistralen Kaçanik – Hani i Elezit ditë më parë.Komuna ka marrë vendim që më 09.05.2018 të pezullohen të gjitha angazhimet institucionale për këtë ditë.Ky është dokumenti zyrtar i lëshuar nga Komuna e Kaçanikut: The post Qeveria ndan nga 10 mijë euro për familjet e dy policëve, Malsor Dashi e Armend Trena appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Me nderime u varros polici Malsor Dashi

Në varrim mori pjesë edhe kryetari Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli Sot iu dha lamtumira e fundit policit Malsor Dashi, trupi i pajetë i të cilit u gjet dje pas kërkimeve 6 ditore. Policët Dashi dhe Trena u përfshinë në një aksident trafiku ditën e shtunë në magjistralen Hani i Elezit – Kaçanik./21Media The post Me nderime u varros polici Malsor Dashi appeared first on RTV21.

Read More »

Me nderime të larta u varros polici Malsor Dashi

Me nderime të larta shtetërore i është dhënë lamtumira e fundit policit, Malsor Dashi. Shumë qytetarë nga rajoni i Kaçanikut u mblodhën për të nderuar policin e cili u aksidentuar gati një javë më parë, trupi i të cilit u gjet në lumë gjatë ditës së enjte, raporton KTV. Përfaqësues institucionalë lavdëruan punën e tij dhe thanë se do ta kujtojnë gjithmonë kontributin e tij, dhënë për Policinë e Kosovës. Në këtë ceremoni, u lexua edhe një......

Read More »

Varroset Malsor Dashi me ceremoni shtetërore

Trupi i pajetë u gjet dje pas një kërkimi qysh nga mbrëmja e të shtunës Qindra persona janë mbledhur në fshatin Stagovë të Kaçanikut për t’i dhënë lamtumirën e fundit, policit Malsor Dashi, i cili vdiq pas një aksidenti të rëndë të shtunën mbrëma në rrugën, Kaçanik-Hani i Elezit. Varrimi i policit është bërë me ceremoni shtetërore ku të pranishëm ishin shumë kolegë të tij e qytetarë nga vende të ndryshme të Kosovës. Malësor Dashi u gjet dje pasdite në lumin Lepenc, dhe trupi i tij menjëherë është dërguar për autopsi, por rezultatet e autopsisë ende nuk dihen se kur do të dalin. Dashi bashkë me policin tjetër Armend Trena pësuan aksident me veturën e tyre zyrtare e cila përfundoi në lumin Lepenc. Derisa Dashi është varrosur sot, polici tjetër Trena ende është i zhdukur. Kërkimi i tij është duke vazhduar edhe sot, në ditën e shtatë që nga ndodhja e aksidentit. Kërkimet për policin e zhdukur Armend Trena po vazhdojnë The post Varroset Malsor Dashi me ceremoni shtetërore appeared fi..

Read More »

Fotografi nga ceremonia e varrimit të policit Malsor Dashi

Qindra persona janë mbledhur në fshatin Stagovë të Kaçanikut për t’i dhënë lamtumirën e fundit, policit Malësor Dashi, trupi i të cilit u gjend dje në lumin Lepenc. Ai po varroset me ceremoni shtetërore. Varrimi i policit është bërë me ceremoni shtetërore ku të pranishëm ishin shumë kolegë të tij e qytetarë nga vende të ndryshme të Kosovës. Malësor Dashi u gjet dje pasdite në lumin Lepenc, dhe trupi i tij menjëherë është dërguar për autopsi, por rezultatet e autopsisë ende nuk dihen se kur do të dalin. Dashi bashkë me policin tjetër Armend Trena pësuan aksident me veturën e tyre zyrtare e cila përfundoi në lumin Lepenc. Derisa Dashi është varrosur sot, polici tjetër Trena ende është i zhdukur. Kërkimi i tij është duke vazhduar edhe sot, në ditën e shtatë që nga ndodhja e aksidentit. The post Fotografi nga ceremonia e varrimit të policit Malsor Dashi appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

I jepet lamtumira e fundit policit Malësor Dashi

Rama paralajmëron arrestime. Peshq të mëdhenj apo cironga?

Në fshatin e lindjes, në Stagovë të Kaçanikut, me ceremoni dhe nderime të larta shtetërore është varrosur njëri nga pjesëtarët e policisë, Malësor Dashi. Në Varrim kanë marrë pjesë, Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ministri punëve të brendshme Bejtush Gashi, Ismet Dervishi drejtori i policisë në Kacanik, raporton KTV. Veseli ka thënë se ai ka qenë shembull për kolegët e tij dhe ka vdekur në detyrë zyrtare. Gjithashtu, ka thënë se Dashi do të hyjë në listën e......

Read More »

Varroset Malësor Dashi me ceremoni shtetërore

Trupi i pajetë u gjet dje pas një kërkimi qysh nga mbrëmja e të shtunës Qindra persona janë mbledhur në fshatin Stagovë të Kaçanikut për t’i dhënë lamtumirën e fundit, policit Malësor Dashi, i cili vdiq pas një aksidenti të rëndë të shtunën mbrëma në rrugën, Kaçanik-Hani i Elezit. Varrimi i policit është bërë me ceremoni shtetërore ku të pranishëm ishin shumë kolegë të tij e qytetarë nga vende të ndryshme të Kosovës. Malësor Dashi u gjet dje pasdite në lumin Lepenc, dhe trupi i tij menjëherë është dërguar për autopsi, por rezultatet e autopsisë ende nuk dihen se kur do të dalin. Dashi bashkë me policin tjetër Armend Trena pësuan aksident me veturën e tyre zyrtare e cila përfundoi në lumin Lepenc. Derisa Dashi është varrosur sot, polici tjetër Trena ende është i zhdukur. Kërkimi i tij është duke vazhduar edhe sot, në ditën e shtatë që nga ndodhja e aksidentit. Kërkimet për policin e zhdukur Armend Trena po vazhdojnë The post Varroset Malësor Dashi me ceremoni shtetërore appeared ..

Read More »

Në këtë kohë varroset trupi i policit Malësor Dashi

Në këtë kohë varroset trupi i policit Malësor Dashi

Polici që u gjet pasditen e djeshme në Lepenc, Malësor Dashi, do të varroset sot në varrezat e Stagoves në Kaçanik. Lajmin e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. “Jemi të njoftuar se sot do të varroset”, tha ai. Malësor Dashi u gjet dje pasdite në lumin Lepenc, dhe trupi i tij menjëherë është dërguar për autopsi, por rezultatet e autopsisë ende nuk dihen se kur do të dalin. Gashi konfirmoi se varrimi do të behët në orën 16:00 në varrezat e Stagoves në Kaçanik. The post Në këtë kohë varroset trupi i policit Malësor Dashi appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Raport i KTV-së për gjetjen e trupit të policit Malësor Dashi

Rreth 5 km larg vendit ku të shtunën u aksidentuan dy policët, është gjetur trupi i policit Malësor Dashi, raporton KTV. Njësitë e shpëtim-kërkimit, falë bashkëpunimit me Policinë e Kosovës, gjatë operacionit të kërkimit, kanë arritur ta gjejnë trupin rreth orës 15:45 minuta. Është dita e gjashtë që po zhvillohet operacioni i kërkimit për trupat e dy policëve. Zëdhënësi i Policisë ka thënë se kërkimet do të vazhdojnë deri në gjetjen e trupit të......

Read More »

Konstatimet e para rreth vdekjes së policit Dashi

Kryeprokurori Shukri Jashari i cili gjendet në vendin ku është gjetur trupi i policit Malsor Dashi, ka treguar se nga shënimet e para raportohet për aksident komunikacioni. “Pas kërkimeve nga njësitet relevante është gjetur trupi i Malsor Dashit. Mjekësia ligjore trupin e ka dërguar në obduksion. Nga shënimet e para shihet se ky është aksident i komunikacionit”, tha ai, raporton TV Arta. Jashari ka treguar se kufoma është e lënduar në kokë, por jo edhe në trup. Sipas tij, viktimën e kanë identifikuar nga......

Read More »