Tag Archives: deklarate

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Në qese të zeza, me dy furgonë, dokumentet zyrtare të policisë sekrete lidhur me përgjimin jolegal janë djegur në një bazë të Ministrisë së Punëve të Brendshmeafër fshatit Petrovec të Shkupit. Dy nga dëshmitarët në seancën për rastin Fortesa 2 shpjeguan se kanë marrë urdhër nga ish drejtori i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Goran Grujevski, se dokumente të caktuara …

Read More »

Pas deklarates së Blerta Deliut për Adelina Ismailin, ja si i përgjigjet këngëtarja

Pas deklarates së Blerta Deliut për Adelina Ismailin, ja si i përgjigjet këngëtarja

  Pas deklarates së Blerta Deliut për Adelina Ismailin, ja si i përgjigjet këngëtarja[/caption] Pas deklarates së Blerta Deliut për Adelina Ismailin, ja si i përgjigjet këngëtarja[/caption] Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu ka qenë e ftuara e radhës në emisionin ‘Mirage’. E në intervistën e dhënë, ajo ka folur edhe për këngëtarët shqiptarë dhe ka treguar se cilët prej tyre …

Read More »

Kjo ngjarje të bën me lotë / 11-vjeçari vdiq dhe mjekët “iu hodhën” mbi trup, arsyeja do t’ju habisë

Kjo ngjarje të bën me lotë / 11-vjeçari vdiq dhe mjekët “iu hodhën” mbi trup, arsyeja do t’ju habisë

Liang Yaoyi, vetëm 11 vjeç vuante nga kanceri në tru. Kur ai shkoi në spital për t’u vizituar mjekët nuk i dhanë shpresa dhe i thanë se kanceri kishte avancuar në një fazë të pashërueshme. Djaloshi i varfër nga Kina pasi dëgjoi që nuk kishte shpëtim bëri një deklaratë të fortë: “Unë dua të dhuroj organet e mia të për …

Read More »

Koreja e Veriut në qendër të një demonstrimi të ri force mes Rusisë dhe Perëndimit

Koreja e Veriut në qendër të një demonstrimi të ri force mes Rusisë dhe Perëndimit

Është një demonstrim i ri force mes Rusisë dhe Perëndimit, SHBA në krye, Vladimir Putin është shfaqur gjatë ditëve të fundit si një nga kundërshtarët më të zjarrtë të sanksioneve të reja kundër ambicieve bërthamore të Koresë së Veriut. Që nga testi bërthamor koreano-verior me një kapacitet të paprecedentë të dielën e kaluar, SHBA, Koreja e Jugut, Japonia dhe Bashkimi …

Read More »

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

Aktori Çun Lajçi ka thënë se të mërkurën do të shkojë në parlament për ta mbushur plisin me dhe, për t’iu hedhur fytyrës atyre të cilët nuk e duan Ramushin Kryeministër. “Ramush Vlla Mos u merzit, se të merkurën unë kam me ardhë n’kmishë e n’tlina n’Parlament. Kam me mbushë plisin dhé e kam me i gjujt f’tyrës këta lazdranat …

Read More »

Vlora Çitaku befason me deklaratë, zbulon një detaj për Bajram Rexhepin që kurrë nuk e keni ditur

Vlora Çitaku befason me deklaratë, zbulon një detaj për Bajram Rexhepin që kurrë nuk e keni ditur

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku thotë se do ta kujtojë përjetë mikun e saj Bajram Rexhepi.Madje e pikëlluar pse nuk është sot në Prishtinë për homazhe tek arkivoli i tij, Çitaku ka shpalosur edhe disa gjëra shumë interesante që i kishin ndodhur me të ndjerin Rexhepi. Ky është statusi i plotë i ambasadores në Facebook shikone me poshte:

Read More »

Cipras jep personalisht një lajm të shkëlqyer për shqiptarët në Greqi

Auto Draft

Qeveria greke do thjeshtëzojë procedurat e dhënies së nënshtetësisë për emigrantët. Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka deklaruar se qeveria e tij do të hartojë një ligj të ri për dhënien e nënshtetësisë greke, për të thjeshtëzuar procedurat për marrjen e saj nga emigrantët që jetojnë prej shumë vitesh në Greqi. “Duam të thjeshtojmë dhe përshpejtojmë procedurën e dhënies së …

Read More »

Vajza që u kap me futbollistin: Do kisha fjetur me të

Auto Draft

Vajza që ishte me futbollistin Wayne Rooney kur u arrestua se po i jepte makinës në gjendje të dehur i ka kërkuar bashkëshortes së tij që ta falë, por ka dhënë një deklaratë të madhe. “E kuptoj se ajo është e mërzitur me të pas arrestit, ky është budallik dhe ai nuk duhet ti kishte dhënë makinës time, por nuk …

Read More »

“Femrat myslimane që shkojnë në plazh janë kurva”, Imami i Kosovës ndez polemikat

"Femrat myslimane që shkojnë në plazh janë kurva", Imami i Kosovës ndez polemikat

Ish-imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi përmes një video thotë se shkuarja në det është një prej harameve (mëkateve) më të mëdha për myslimanët, por dhe ato femra që shkojnë në plazh konsiderohen prostituta. Deklarata e imamit është një deklaratë e vjetër, e cila po kthehet në vëmendjen e opinionit publik nga mediat e Kosovës, ndoshta për shkak të …

Read More »