Tag Archives: deklaroi

Në Klinikën e Gjinekologjisë nga fillimi i vitit kanë vdekur 127 foshnja

Në Klinikën e Gjinekologjisë nga fillimi i vitit kanë vdekur 127 foshnja

Një sërë parregullsish lidhur me kushtet hapësinore dhe të kuadrit si dhe pajisjeve, kanë konstatuar inspektorët e Inspektoratit Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor (ISHSSH) pas mbikëqyrjes së kryer inspektuese në Klinikën për Gjinekologji dhe Akusheri (KGJA). Siç kumtoi drejtoresha e ISHSSH, Irina Sotirova Buhova, mbikëqyrja e jashtëzakonshme është zbatuar me kërkesë të drejtoreshës së KGJA, Viktoria Jovanovska. “Në repartin për trajtim …

Read More »

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar[/caption] Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur te përfaqësuesja e Kosovës para ndeshjes së sotme ndaj Ukrainës. Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar[/caption] Sipas “Indeksonline”, sulmuesi 21-vjeçar Donis Avdijaj ka braktisur ekipin menjëherë pasi ka mësuar që nuk ishte përzgjedhur në formacionin titullar …

Read More »

Bedri Ajdari: Mos e keqpërdorni rastin ‘Monstra’ për fushatë

Bedri Ajdari: Mos e keqpërdorni rastin ‘Monstra’ për fushatë

Familjarët e të dënuarve në rastin “Monstra” apelojnë që pika e djeshme e kthesës e cila ngjalli shpresat për rigjykim, mos të përdoret për nevoja të fushatës politike. Bedri Ajdari ua kujtoi familjarëve por edhe opinionit që vendimi ende nuk është shpalosur dhe kjo lë ende shumë për të dëshiruar. “Meqë jemi në fushatë zgjedhore, do isha lutur që rasti …

Read More »

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Në qese të zeza, me dy furgonë, dokumentet zyrtare të policisë sekrete lidhur me përgjimin jolegal janë djegur në një bazë të Ministrisë së Punëve të Brendshmeafër fshatit Petrovec të Shkupit. Dy nga dëshmitarët në seancën për rastin Fortesa 2 shpjeguan se kanë marrë urdhër nga ish drejtori i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Goran Grujevski, se dokumente të caktuara …

Read More »

Rasti i Katalonisë nuk ngjason me Kosovën, Serbia i nis letër Komisionit Evropian

Presidenti dhe qeveria e Serbisë do t’i drejtohen Komisionit Evropian me një letër dhe duan disa përgjigje lidhur me krahasimin e çështjes së Katalonisë me të Kosovës për të cilën KE u shpreh se nuk janë aspak të ngjashme.Kryeministrja serbe, Ana Branbiq ka thënë se duan të dinë nëse Bashkimi Evropian zbaton një ligj ndërkombëtar ose ka ligje tjera ndërkombëtare …

Read More »

Hojt Ji: Maqedonia të kundërshtojë ndikimin rus

Hojt Ji: Maqedonia të kundërshtojë ndikimin rus

Zv/ndihmës sekretari Amerikan i Shtetit Hojt Ji ka theksuar se është tejet e rëndësishme që Maqedonia të kundërshtojë ndikimin rus. Në një intervistë për emisionin 360 gradë i cili transmetohet sonte në orën 22 e 30 Ji theksoi se Maqedonia duhet të punojë në drejtim të forcimit të mediave të pavrura dhe t’i shmanget dezinformatave nga Rusia. Shohim se Rusia …

Read More »

Vërshohet një shtëpi dhe shkaktohen dëme materiale nga moti i lig në Kumanovë

Auto Draft

Zjarrfikësit e Kumanovës dje kanë intervenuar në pastrimin e rrugës, për shkak të rënies së pemëve në rrugën 11 Nëntori” në lagjen Bedinje. Pemët kanë rënë për shkak të erës së fuqishme dhe motit të ligë të përcjellë me shi të rrëmbyeshëm dhe zbrazje të fuqishme elektrike që dje pasdite e përfshiu Kumanovën. Zjarrfikësit pas orës 20:00 kanë nxjerrë edhe …

Read More »

Uraganet tronditin Kompanite e Sigurimeve që duhet paguar të gjitha dëmet e makinave !

Uraganet tronditin Kompanite e Sigurimeve që duhet paguar të gjitha dëmet e makinave !

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë nën presion nga një rënie e çmimeve dhe përqindjeve. “Harvey dhe Irma janë ngjarje të rëndësishme për industrinë, (…) ato do të dominojnë diskutimet këtu në …

Read More »