Tag Archives: deklaruar

Flet Xha Branko: Kryetari Ahmeti më ka premtuar se pas zgjedhjeve do të legalizohet LGBT

Flet Xha Branko: Kryetari Ahmeti më ka premtuar se pas zgjedhjeve do të legalizohet LGBT

Deputeti i BDI-së Branko Manojlovski, i njohur për angazhimet e tij për legalizimin e martesave homoseksuale, ndihet i prekur nga shkrimet e disa portaleve të cilat dëshirojnë të ja marin meritat BDI-së për të drejtat e homoseksualëve. Ai thekson se të gjitha partitë shqiptare, me përjashtim të BDI-së, e kanë refuzuar kërkesën e tij për legalizim të LGBT-së. “Prej partive …

Read More »

Publikohet një “bombë” për rastin “Monstra”, dëgjohet një zë burri dhe një zë femre (Video)

Publikohet një “bombë” për rastin “Monstra”, dëgjohet një zë burri dhe një zë femre (Video)

Është publikuar një “bombë” për rastin Monstra. Në fakt bëhet fjalë për publikimin e përmbajtjes së saj nga Bedri Ajdari, vëllai i njërit prej të dënuarëve në rastin “Monstra”, shkruan Gazeta Lajm. Ajdari thotë se e ka dëgjuar një incizim për këtë lëndë, por nuk ka precizuar nëse ai incizim është pjesë e “bombave”. Ai thotë se në atë incizim …

Read More »

Leonora vjen me shumë stil

Leonora vjen me shumë stil

Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe të kërkuara të publikut. Pavarësisht se kohëve të fundit nuk është shumë aktive me prurje të reja muzikore, ajo ka filluar të jetë më aktive në rrjetet sociale me postime të ndryshme. Në foton e fundit që ka postuar në Instastory, Leonora vjen kaq e bukur dhe e veshur me …

Read More »

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Reperi i famshëm amerikan Nelly, ka këmbëngulur në pafajësinë e tij pasi është arrestuar nga policia nën akuzën se disa orë para mbajtjes së një koncerti, ka dhunuar një femër në autobusin e turneut të tij, transmeton Zeri.info. Ai ka falënderuar fansat e tij për mbështetje dhe ka paralajmëruar hakmarrje: “Do të shfrytëzoj të gjitha mjetet ligjore për t’iu përgjigjur …

Read More »

Shevcehenko: Kosova, finaliste për Ukrainën e Shevchenkos

Kosova, finaliste për Ukrainën e Shevchenkos

Kroacia, Islanda, Turqia dhe Ukraina janë në luftë të rreptë për ta kaluar Grupin I kualifikues për botërorin “Rusia 2018”, pjesë e të cilit është edhe Kosova. “Dardanët” të premten do të takohen në Shkodër me Ukrainën, së cilës i duhet fitorja si “peshkut uji”, shkruan sot gazeta Zëri. Madje përzgjedhësi ukrainas, Andriy Shevchenko, e vlerëson si një finale ndeshjen …

Read More »

Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn

Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, është deklaruar në seancën ku po flitet për ministrin serb Nenad Rikallo. Tahiri tha se nëse gjendet vetëm një akuzë ndaj Rikallos atëherë do të jetë ai i pari që do t’i nisë protestat pro shkarkimit të tij. Por, Tahiri iu drejtua deputetëve të opozitës, sidomos ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, se ata po e duan rrëzimin e Qeverisë Haradinaj …

Read More »

Çfarë do të bëhet me Katalonjën? Ja çfarë thotë lideri katalanas

Çfarë do të bëhet me Katalonjën? Ja çfarë thotë lideri katalanas

Lideri katalanas Carles Puigdemont ka folur pasi autoritetet në Madrid nuk kanë lejuar që të mbahet referendum paqësor në Katalonjë. “Çështja jonë nuk është një çështje e brendshme, siç kërkojnë ta paraqesin autoritetet në Madrid. Do të kërkojmë ndërmjetësim ndërkombëtar në lidhje me këtë çështje, mjaft me rëndësi për popullin tonë”, ka deklaruar Puigdemont. Ngjarjet e së dielës kanë nxjerrë …

Read More »