Tag Archives: demokratik

Maqedoni, tension në kryesinë e BDI – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kryesia e zgjeruar e Bashkimit Demokratik për Integrim prej disa orësh është duke diskutuar për qëndrimin e saj përfundimtar per te bere ose jo koalicion me VMRO-ne e Nikolla Gruesvskit. Sipas mediave ne Maqedoni, diskutimet janë shoqëruar edhe me debate e tension brenda radhëve te partisë se Ali Ahmetit, pasi disa nga nënkryetaret janë shprehur …

Read More »

Pas skandalit, përçahet BDI në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Thellohet kriza ne Maqedoni, ndërsa vendi rrezikon te mbetet dhe pa qeveri të përkohshme. Pas vendimit të BDI-së për të tërhequr ministrat nga qeveria, këta të fundit i kanë dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme kryeministrit të përkohshëm Emil Dimitriev. Lajmin e bëjne me dije mediat maqedonase, ndër këtë fakt e konfirmon dhe ministri i arsimit Abdulaqim …

Read More »

Maqedoni, vritet me atentat kreu i komunës Bogovinë – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Vritet me arme zjarri kryetari i komunës se Bogovines ne Maqedoni, Hazbi Idrizi. I zgjedhuri vendor nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim është qëlluar ne nje lokal pas nje zënke per motive te dobëta nga një bashkëqytetar me inicialet Q.A. Sipas burimeve policore, te cituara nga mediat shqiptare ne Maqedoni, Idrizi është qëlluar me …

Read More »