Tag Archives: deputete

Taravari për Zërin e Amerikës: Nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe (Video)

Image result for MAQEDONI Taravari

Ministri i Shëndetësisë, njëherit sekretar i përgjitshëm i LrPDSH’së, Arben Taravari në një intervistë për “Zëri i Amerikës”, ka pranuar se nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe, por vetëm avancim të saj, transmeton portali Sakte.net “Ndryshimi kushtetues do të ishte zgjidhje e vetme e çështjes së përdorimit të gjuhës shqipe, por pasi që kemi një numër deputetësh që …

Read More »

Kjo është deputetja e re e Kuvendit të Kosovës, që kishte 16 plumba në trup

Sot zyrtarisht është bërë regjistrimi I deputetëve të rinj të legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Saranda Bogujevci sot edhe zyrtarisht është nënshkruar si deputete e Kuvendit të Kosovës. Saranda gjatë luftës së fundit ishte e plagosur rëndë me 16 plumba në masakrën e Podujevës ku humbi një pjesë të madhe të familjes. Ndërsa ajo ishte fëmija i parë …

Read More »

Maqedoni, mbështetësit antishqiptarë të Gruevskit dhunuan deputetët – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Këto janë pamjet e dhunës së paprecedentë, që mbizotëroi për disa orë mbrëmjen e së enjtes në parlamentin e Maqedonisë. Zgjedhja e përfaqësuesit shqiptar të BDI, Talat Xhaferi në krye të kuvendit nga deputetët e shumicës, solli reagimin e dhunshëm të qindra protestuesve, militantë antishqiptare të partisë së Nikolla Gruevskit.Ata çanë me forcë kordonin e …

Read More »

Zhurma mbi vjedhjen e zgjedhjeve është qesharake

Humbësve iu duhet të ruajnë pozitat e komandës në partitë e tyre, e për rrjedhojë u duhet një alibi për humbjen. Dhe vjedhja e zgjedhjeve është e vetmja alibí. Në mos, është më e mira alibí. Ka pasur shitje-blerje votash në këto zgjedhje? Me siguri, po. Nuk u paraqit asnjë provë për këtë nga ana e atyre që po e …

Read More »

Problemi i fjalës së nderit

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin e Ramush Haradinajt, të nominuarit të PAN-it për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, me mungesën e përgjigjes së partive të tjera shqiptare ndaj kërkesës së …

Read More »