Tag Archives: deputetet

Plot ngjyra dhe klas, ja si u veshën deputetet femra në seancën e parë të Kuvendit (FOTO LAJM)

Plot ngjyra dhe klas, ja si u veshën deputetet femra në seancën e parë të Kuvendit (FOTO LAJM)

Paraditen e ditës së sotme nisi seancen e parë e parlamentit për këtë legjislaturë. Deputetët u pritën në hyrje të godinës së parlamentit nga rojet e nderit të Gardës së Republikës, ndërsa kaluan në tapetin e kuq të vendosur me këtë rast. Por ne fotot e mësipërme, shume prej tyre fiksuar nga fotografi Agim Rama, mund te shihni se deputetet …

Read More »

Maqedoni, zyrtari i SHBA takon liderët shqiptarë – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit Hojt Brajan Ji ka nisur vizitën e tij dy-ditore ne Shkup, duke u takuar fillimisht me përfaqësuesit e partive parlamentare shqiptare ne Maqedoni. Pas takimit me zyrtarin amerikan, kreu BDI-se, Ali ahmeti, deklaroi se ne një situate te tille, Maqedonisë i duhet me shume se kurrë stabiliteti politik dhe funksionimi …

Read More »