Tag Archives: deshmoreve

Të dhëna shokuese për listën e verdhë të Kadri Veselit, “Prokurori e Kosovës-çfarë po bën!?”

Të dhëna shokuese për listën e verdhë të Kadri Veselit, “Prokurori e Kosovës-çfarë po bën!?”

Analisti dhe njohësi i zhvillimeve në vend, Haki Abazi, përmes një postimi në facebook, ka komentuar postimin e ish anëtarit të SHIK-ut, Naim Miftari, i cilin shkruan për krimet e kryera nga SHIK-u dhe flet për një listë të përpiluar nga Kadri Veseli, ish udhëheqës i kësaj organizate, tash kryetar i PDK-së. “Prokurori e Kosovës- çfarë po bën!???? Nese Nazim …

Read More »

Dy vjet pa Komandant Shqiponjën, bashkëluftëtarët e cilësojnë vrasjen atentat politik

Sot u mbushën dy vjet nga vrasja e Xhemail Rexhepit – Komandant Shqiponjës. Vrasja e tij erdhi si rezultat i përplasjeve brenda partiake në degën e BDI-së në Kumanovë. Përvjetorin e ndarjes nga jeta të Komandant Shqiponjës, sot e kujtuan familjarët dhe bashkëluftëtarët e tyre, në një akademi përkujtimore në qytetin e lindjes. ENVER HALIMI, BASHKËLUFËTAR “Prehu në paqe komandant. …

Read More »

Kush po i vret ushtarët e UÇK-së?

Lajmet e kombshme Kumanovën  e kanë shoqëruar për vite me radhë. Ende pa u shlyer gjurmët nga beteja në Lagjen e Trimave, në pritë dhe pabesi  u vra njëri nga komandantët më të mirë të luftës së lavdishme të vitit 2001. Ai u vra sepse luftoi, siç thoshtë edhe ai vet, disa karrieristë dhe fotelash të cilët në emër të …

Read More »