Tag Archives: dorezon

Zaev dorëzon marrëveshjen për emrin tek Ivanov

Ivanov e ka lëshuar takimin Kryeministri Zoran Zaev ka dorëzuar marrëveshjen për çështjen e emrit tek presidenti Gjorge Ivanov. Sot është realizuar takin ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe ministrit për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov me presidentin Gjorge Ivanov, ku në këtë takim i është dorëzuar marrëveshja për çështjen e emrit,shkruan Tv21.tv Gjatë spjegimit për detajet e marrëveshjes nga ana e Zaev dhe Dimitrov, presidenti Ivanov e ka lëshuar takimin dhe nuk ka dashur të bisedojë lidhur me marrëveshjen në fjalë. Ndërsa Qeveria e Maqedonisë bënë thirrje deri tek të gjithë faktorët politik që të bashkohen rreth prioriteteve nacionale dhe të japin mbështetje për prosperitetin e qytetarëve dhe për antarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE./21Media The post Zaev dorëzon marrëveshjen për emrin tek Ivanov appeared first on RTV21.

Read More »

Vuçiq ua dorëzon zyrtarëve të KB-së “Listën me sulmet” ndaj serbëve në Kosovë

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq është takuar me ndihmës sekretarin e përgjithshëm të KB-së për operacione paqësore Binto Keita. Kabineti i Vuçiqit ka kumtuar, transmeton Koha.net, se ai e ka përshëndetur bashkëpunimin e mirë me OKB-në si dhe e ka përmendur rëndësinë e UNMIK-ut për sigurimin e stabilitetit dhe mbrojtjen e popullit serb në Kosovë, ndërsa në takim, ku ishte i pranishëm shefi i UNMIK-ut Zahir Tanin, Vuçiq ka “shfaqur brengosjen për shpeshtimin e sulmeve të......

Read More »

Seferi dorëzon meçin, Fury rikthehet me fitore

Sefer Seferi ka pësuar humbje në meçin e sotëm ndaj Tyson Furyt, dhe zhvilloi vetëm katër raunde, të pestin nuk arriti të fillojë. Britaniku rikthehet pas dy vite e gjysmë këtë fitore, ndërsa shënon fitoren e 26 në karrierë, pa asnjë humbje, transmeton Koha.net. “Është fantastike të rikthehem në ring”, ka thënë Fury, që ka uruar Seferin për këtë meç të zhvilluar në Manchester. Fury 29-vjeçar nuk kishte boksuar që kur fitoi titujt në versionet IBF, WBA......

Read More »

Tahiri dorëzon zyrtarisht mandatin e deputetit në Kuvend

Një ditë pasi dha dorëheqjen nga funksioni i deputetit, Saimir Tahiri e ka zyrtarizuar sot hapin e tij duke i dërguar një letër Kuvendit. Në letrën që mban firmën e ish-ministrit, ky i fundit i këkron kryetarit të Parlamentit Gramoz Ruçi, që të ndjekë hapat e parashikuar nga ligji për zbatimin e kërkesës së paraqitur prej tij. Kuvendi ja përcjell atë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, që më pas bën zëvendësimin me kandidatin pasardhës, i cili pritet të jetë Spartak Braho. Gjatë ditës së sotme Braho ka zhvilluar një takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi. Tashmë pa imunitet, mund të hapet rruga për arrestimin e ish-ministrit, i cili akuzohet për trafik droge, si i përfshirë në bandën e “Habilajve” 4 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Tahiri dorëzon mandatin: Nuk e shes dinjitetin tim për pushtet

Ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri në një konferencë për mediat nga Kuvendi deklaroi se dorëzonte mandatin e deputetit deri në zbardhjen e të vërtetës dhe vendosjen në vend të drejtësisë lidhur me të. “Dorëzoj mandatin e deputetit deri kur të zbardhet e vërteta e plotë. Unë nuk i përkas asaj race që shesin dinjitetin për pushtet. Sot jam si 2 mln shqiptarët e thjeshtë në pritje të drejtësisë sime. Kjo nuk është ndeshja ime e fundit, por e para. Nga sot nuk jam më deputet, do të përballem me këdo, e as do dorëzohem e përkulem para askujt. Dua të falenderoj çdo qytetarë që ka besuar te unë. Unë jam Sajmir Tahiri e nuk kam nevojë për imunitet e kuvend për t’u përballur me palaçot e politikës, sot e kurdo”, tha Tahiri. Tahiri tha se heshtja e tij prej 6 muajsh nuk është aspak shenjë dorëzimi, por vetëm respekt për të vërtetën e tij dhe drejtësinë. Ai lëshoi akuza të ashpra në drejtim të të gjithë klasës politikë në kuvend të cilët i ka cilësuar të gjithë palaço që i kanë pirë gjakun..

Read More »

Saimir Tahiri dorëzon mandatin e deputetit

Deputeti Saimiri Tahiri ka hequr dorë nga ulësja e deputetit në Kuvendin e Shqipëris Emri i tij kishte qenë i përfshirë për trafikim droge. “Dorëzoj mandatin e deputetit deri kur të zbardhet e vërteta e plotë”, deklaroi Tahiri. Ai ka folur para mediave atë që kishte përgatitur të fliste në Parlament, por që tha se nuk pati mundësinë. “Tani janë bërë të gjithë bashkë përballë meje e pushka top tu bëhet unë këtu jam e do ua dal”, tha Tahiri në konferencën për mediat. “Njëri vinte më sugjeronte thuaj ‘nuk isha unë, po Edi Rama koka e trafikut të dorgës’ e kështu shpëtoja nga të gjitha. Tjetri thoshte mos të flisja se nuk është punë pasioni e nerva po llogarish. Unë heshta e pazarxhinjtë dolën në treg, nuk më kanë njohur aq sa ta kuptonin se nuk ka qenë se nuk e dija po nuk doja që armiqtë, hajdutët e pazarxhinjtë t’i mbaja në krah. Unë kam zgjedhur ti vë përballë e nuk ka pasur e as nuk ka asnjë lloj privilegji të më bëjë të ndryshojë mendje dhe sot. Akuzat për policinë pasardhësi im ..

Read More »

Përlotet Saimir Tahiri, dorëzon mandatin e deputetit

Me lot në sy, Saimir Tahiri tha se do të dorëzojë mandatin e deputetit deri sa të dalë e vërteta. “Dorëzoj mandatin e deputetit deri kur të zbardhet e vërteta e plotë”, deklaroi Tahiri. Ai ka folur para mediave atë që kishte përgatitur të fliste në Parlament, por që tha se nuk pati mundësinë. “Tani janë bërë të gjithë bashkë përballë meje e pushka top tu bëhet unë këtu jam e do ua dal”, tha Tahiri në konferencën për mediat transmeton Gazeta......

Read More »

Tahiri dorëzon mandatin: Nuk jam raca e atyre që shesin dinjitetin për pushtet

Ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri në një konferencë për mediat nga selia e kuvendit tha se heshtja e tij prej 6 muajsh nuk është aspak shenjë dorëzimi, por vetëm respekt për të vërtetën e tij dhe drejtësinë. Ai lëshoi akuza të ashpra në drejtim të të gjithë klasës politikë në kuvend të cilët i ka cilësuar të gjithë palaço që i kanë pirë gjakun popullit në këta 25 vjet Duke pranuar se punë e tij 4-vjeçare në postin e ministrit të brendshëm nuk ka kaluar pa gabime, Tahiri u shpreh se gjëja më e papranueshme është që gjyqin t’ja bëjë djalli, ose ata politikanë që për 25 vjet kanë vjedhur e vrarë dhe asnjëri prej tyre nuk u hetua, gjykua apo dënua. “Kam 6 muaj që dëgjoj lloj-lloj gjërash sa të kisha qeverisur për 30 vjet nuk do të kisha imagjinuar kurrë kaq shumë akuza ndaj meje. Një herë kokë e mafies, një herë dru i shtrembër. Kjo është kur gjyqin ta bën djalli, jo se unë jam engjëll. Por kur e di që gjyqin ma bën ajo racë që ka qeverisur duke vjedhur. Më kanë thënë se më ka mbr..

Read More »

Tahiri dorëzon mandatin e deputetit

Saimir Tahiri ka hequr dorë nga mandati i deputetit për tu përballur si qytetar i thjeshtë me hetimet që kanë nisur ndaj tij për përfshirje në trafikun e drogës. Në një konferencë për mediat, deputeti i sapodorëhequr tha se do të përballet jo vetëm me drejtësinë, por edhe me palaçot politikë, siç ai quan jo vetëm përfaqësues të opozitës që e kanë sulmuar prej kohës që ai ishte minsitër i brendshëm në mandatin e parë të qeverisë Rama, por edhe përfaqësues të qeverisë në 25 vite që sipas tij vetëm kanë vjedhur në kurriz të shqiptarë. Tahiri foli për një gjyq politik që po i bëhet, duke e quajtur gjyq nga djaj të politikës shqiptare. Ai shtoi se 6 muajt që ka heshtur nuk janë aspak shprehje e frikës së tij, por faktit që ka dashur të përballet vetëm me drejtësinë dhe jo me akuzat politike. “Unë deri në fund kur të bëhet drejtësia nuk do të jem më deputet i Kuvendit të Shqipërisë, Që sot kjo nuk është ndeshja ime e fundit, por e para dhe do të vazhdoj prapë e prapë deri kur t’ia dal, nu..

Read More »