Tag Archives: drejtuar

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Momente frike në fundin e ndeshjes mes Izraelit dhe Spanjës. Gjashtë tifozë janë futur në fushën e lojës dhe njëri prej tyre ka shkuar drejt Isco-s me një thikë në dorë. Vetëm ndërhyrja e shpejtë e forcave të sigurisë të stadiumit kanë penguar tifozin që të arrijë yllin e Real Madrid. Tifozët e tjerë kanë patur të gjithë celularë në …

Read More »

Katastrofë për Kosovën, lëndohet në stërvitje edhe lojtari më në formë

Katastrofë për Kosovën, lëndohet në stërvitje edhe lojtari më në formë

Tjetër lajm i keq nga stadium “Adem Jashari”, ku po stërvitet Përfaqësuesja e Kosovës. Pas Bledar Hajdinit, edhe mesfushori në formë e ka ndërprerë stërvitjen. Futbollisti kualitativ Besar Halimi ka pësuar një lëndim dhe është detyruar të ulet në bankinë, për të mos vazhduar stërvitjen, mëson “GazetaOlle.com”, nga vendi i ngjarjes. Pas disa ekzaminimeve mjekësore, Halimi, i është drejtuar bankinës, …

Read More »

Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend

Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend

Komplikimi me Kataloninë nuk ka mundur të vij në një moment më të vështir për reprezentacionin e Spanjës, pikërisht grumbullimit për ndeshjet eliminatore. Nga tifozët spanjoll në stërvitjen e stuhisë së kuqe.  qëndron aty se në mënyrë direkte i involvuar në ‘revolucion’ për pavarësi të Katalonisë është edhe Gerrard Pique. Ai doli haptazi dhe votoi për ndarje të krahinës, ndërsa …

Read More »

Baton Haxhiu fyen besimtarët, por imami Husamedin Abazi ia tregon vendin! (Video)

Baton Haxhiu fyen besimtarët, por imami Husamedin Abazi ia tregon vendin! (Video)

Gazetari dhe analisti Baton Haxhiu, gjatë emisionit të tij “Analiza Zgjedhore” në Klan Kosova ka bërë deklarata të pamatura drejtuar besimtarëve musliman, duke thënë se “të rinjtë po dëgjojnë përralla në xhami”. Deklarata e tij fyese nuk u la pa u kritikuar nga imami i xhamisë “4 Llullat” Husamedin Abazi, i cili ia numëroi arsyet pse të rinjtë cdo herë …

Read More »

Djali i shpreh dashurinë ‘Live’, deklarata skuqi dhe turpëroi Eni Çobanin

Auto Draft

Në emisionin  “Shihemi në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare”  u tregua një histori e dhimshme shqiptare. E ftuar në emision ishte Englantina dhe miku i saj Niku.  Englantina kërkon të rimarë kujdestarinë e vjazës së saj, të cilën u detyrua ta  braktiste 23 vjet më parë. Niku ishte i ftuar në atë studio për ta ndihmuar Englatinën të fitonte vajzën e saj. …

Read More »

45-vjeçarja gjermane që urren plakjen injekton bakterin 3.5 milionë vjeçar

Auto Draft

Pasi shpenzoi më shumë se 40 mijë euro me kirurgjinë plastike, vendosi që të aplikojë një tjetër kurë për të “mashtruar” plakjen. 45-vjeçarja gjermane nga Mynihu, Manoush thotë se injekton çdo muaj në trupin e saj një bakter të quajtur Bacillus F. Ky bakter është zbuluar në zonat e ftohta të Siberisë dhe sipas studiuesve, nga vëzhgimi i qelizave të …

Read More »

Momenti kur Ramush Haradinaj u drejtohet në serbisht qytetarëve serbë! (VIDEO)

Momenti kur Ramush Haradinaj u drejtohet në serbisht qytetarëve serbë! (VIDEO)

Me 62 vota u votua Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Nga të pranishmit nuk kishte asnjë votë kundër e një abstenim nga Zafir Berisha. Në votim nuk kanë marrë pjesë deputetet e LDK, Alternativës dhe Vetëvendosjes që e kanë lëshuar sallën e Kuvendit. I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër të Kosovës Ramush Haradinaj, në seancën për votbesimin ndaj …

Read More »

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

“O Çun Lajçi! Mbushe plisin me dheun e varreve të të vrarëve të Dukagjinit e shko n’Kuvend lypi drejtësi Ramushit”

Aktori Çun Lajçi ka thënë se të mërkurën do të shkojë në parlament për ta mbushur plisin me dhe, për t’iu hedhur fytyrës atyre të cilët nuk e duan Ramushin Kryeministër. “Ramush Vlla Mos u merzit, se të merkurën unë kam me ardhë n’kmishë e n’tlina n’Parlament. Kam me mbushë plisin dhé e kam me i gjujt f’tyrës këta lazdranat …

Read More »

Ja pse duhet të hani sa më shumë rrush

Auto Draft

Rrushi mbron nga mostretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, hemorroidet, osteomieliti, gangrena, kanceri, si dhe nga mjaft sëmundje të tjera. Në vitin 1927 Dr. A Liebstein, mjek i famshëm nga Nju Jorku, duke ju drejtuar disa prej kolegëve të tij, të cilët e pyetën se çfarë mendonte për aftësitë kuruese të rrushit, tha: “Rrushi është ushqimi më ideal. Ai …

Read More »