Tag Archives: edicioni

Filloi edicioni i 16-te i festivalit mbarëkombëtar ne Tropojë

Veseli merr mbështetjen e eurodeputetëve për liberalizimin e vizave

“Sofra Dardane” Në Bajram Curr, ka filluar edicioni i 16-te i festivalit mbarëkombëtar te këngëve dhe valleve popullore “Sofra Dardane”. Edhe në këtë edicion në skenën e këtij festivali të organizuar nga Unioni Artistik i Kombit Shqiptar, po performojnë ansamble nga të gjitha trevat shqiptare. Me këtë rast, organizatorët e nderuan drejtoreshën e Radio Televizionit 21, Afërdita Saraçini Kelmendi me titullin “Gjergj Kastriot Skenderbeu”./21Media The post Filloi edicioni i 16-te i festivalit mbarëkombëtar ne Tropojë appeared first on RTV21.

Read More »