Tag Archives: ekonomike

Rrëzohet nga kati i 3 dhe thyen pjesë të mëdha të trupit, mesazhi prekës i vëllait: Ju lutem ta shpëtojmë ka dhe një foshnjë 8 muajshe

Auto Draft

Najada Celsula është rrëzuar nga ballkoni i katit të tretë dhe ka pësuar thyerje në pjesën më të madhe të trupit, në fytyrë, nofulla, hundë, duar e këmbë. Vëllai i saj ka bërë një apel prekës, ku lutet për ta shpërndarë sa më shumë ngjarjen në mënyrë që Najada të marrë ndihmë e të shpëtojë. Në apel shkruhet se ka …

Read More »

Ja pse pas moshës 40 vjeçare njerzit duhet të punojnë vetëm 3 ditë në javë

Një studim i fundit i kryer nga ekspertë në Institutine Melbourne të Kërkimeve Ekonomike dhe Shoqërore ka prodhuar rezultate interesante. Domethënë, ndërsa punoni deri në 30 orë në javë është në të mirë të funksionit njohës në dekadën e katërt të jetës, çdo mbingarkesë shtesë shkakton rënien e ecurisë dhe performancës. Hulumtimi përfshinte 3500 femra dhe 3000 meshkuj në moshën …

Read More »

Zviceranet ja cilët burra i preferojnë (FOTO)

Martesat binacionale janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe shoqërore; ndihmuar edhe nga udhëtimet e shkurtra, përparimit digjital dhe lehtësimit të komunikimit, shkruan mediat zvicerane “Blick”. Kështu ndodh që dy nga pesë zviceranë martohen me të huaj, pra 40 përqind e martesave të përgjithshme janë me kombësi të ndryshme. Vajzat zvicerane më së shumti preferojnë djemtë italianë dhe banorët e …

Read More »

Kuvendi voton qeverinë “Zaev” në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Votimit të qeverisë së Maqedonisë i parapriu një debat që zgjati për dy ditë mes deputetëve të shumicës së re dhe opozitës së ish-kryeministrit Gruevski. Përballë akuzave të kundërshtarëve politike kreu i LSDM, Zaev, paraqiti synimet kryesore te programit të tij qeverisës: rritja ekonomike dhe integrimi i vendit.“Pushteti i kaluar kishte prirje albanofobe, radikal-nacionaliste dhe …

Read More »

Mashtronte shqiptarët për punë në Gjermani, arrestohet 40-vjeçari nga Maqedonia

Një 40-vjeçar nga Maqedonia është vënë në pranga nga Krimi ekonomik dy ditë më parë, pasi kishte mashtruar disa të rinj, me premtimin se do i çonte në Gjermani dhe Belgjikë për punë sezonale. Shtetsi i arrestuar është Irfan Ahmeti nga Maqedonia i cili mashtronte të rinjtë që kërkonin punë online jashtë vendit. Kanëqenë ttre të rinjë të ciilët e …

Read More »