Tag Archives: ekspertet

Si kurrë më parë, Kim Jong Un lëshon sot raketën me trajektore lufte (FOTO LAJM)

Si kurrë më parë, Kim Jong Un lëshon sot raketën me trajektore lufte (FOTO LAJM)

Koreja e Veriut pritet të lëshojë “një raketë që kurrë nuk është parë” gjatë pasdites së sotme duke vënë alarmin në të gjithë botën. Ekspertët e sigurisë besojnë se raketa që pritet të lëshohet sot do të ketë një rreze të gjatë veprimi duke kaluar sërish mbi qiellin japonez dhe të përplaset në mes të Oqeanit Paqësor, shkruan Albeu.com. “Ajo …

Read More »

Tri ide për të kapur flokët në plazh

Tri ide për të kapur flokët në plazh

Bisht, por jo vetëm, në plazh flokët mund të rregullohen me xhel ose gërsheta. Ekspertët japin disa ide mbi modelet praktike dhe të thjeshta për tu bërë në plazh, bishti, gërsheti dhe flokët të hedhur pas. “Janë praktikë, dhe përshtaten me të gjitha stilet”, thonë ata. Bisht Ndryshe nga kohët e hershme ku modeli i kapjes bisht të flokëve ishte …

Read More »

Përdoruesit e alkoolit kanë më pak gjasë të preken nga diabeti i tipit 2

Përdoruesit e alkoolit kanë më pak gjasë të preken nga diabeti i tipit 2

Personat që konsumojnë alkool tre deri në katër herë në javë kanë më pak gjasë që të zhvillojnë diabetin e tipit 2, krahasuar me ata që nuk konsumojnë fare alkool. Kështu është thënë në një studim të publikuar tek Diabetologia. Hulumtimi është zhvilluar me më shumë se 70,000 persona, duke analizuar sa herë konsumojnë alkool dhe sasinë e tij. Megjithatë …

Read More »

Fakte të reja, UFO-t ishin të pranishëm në kryqëzimin e Jezusit

FOTO/ Fakte të reja, UFO-t ishin të pranishëm në kryqëzimin e Jezusit

Ekspertët e teorive konspirative po mbushin rrjetin me pretendime se alienët ishin të pranishëm gjatë kryqëzimit të Krishtit. Shkak janë bërë ikonat në një kishë në Gjeorgji. Në katedralen Sevtitskhoveli ka disa vizatime të kryqëzimit të Krishtit. Skeptikët thonë se duken sikur janë objekte fluturuese. Kurse klerikët thonë se nuk janë UFO, por disa engjëj mbrojtës. Kjo nuk është hera …

Read More »