Tag Archives: ekspertiza

Ja vendi ku u vra Leku, MPB ende nuk jep detaje (FOTO)

Ja vendi ku u vra Leku, MPB ende nuk jep detaje (FOTO)

Derisa ishte duke ndenjur në restorantin e tij në plazhin Aqua Blue, u vra Dilaver Bojku – Leku nga Veleshta, i njohur me bizneset e tij hotelierike në Strugë. Siç mësohet jozyrtarisht të shtënat e armëve kanë ndodhur rreth orës 17.00, edhe ate në atë moment ka pasur edhe mysafirë në kafene. Portalet e ndryshme kanë dhënë versionet e tyre …

Read More »

Goditi për vdekje me skaf turisten në Ksamil, zbardhet dëshmia në polici e Ermalit

Një 31-vjeçar është arrestuar nga Policia si i dyshuar për shkaktimin e vdekjes së turistes ruse në ishujt e Ksamilit. I arrestuari është Ermal Fataj. 31-vjeçari ka në përdorim një skaf që ofron shëtitje për turistët dhe mendohet se ka goditur 15- vjeçaren ruse, Ksenia Roik, me mjetin lundrues ndërsa kjo e fundit po notonte më pak se një milje …

Read More »

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot Ginovski” ka rënë zjarr ku ishin përfshirë tre kiosqe, pronarët e të cilave nuk dihen dhe tre automjete. Bëhet fjalë për automjet transporti “Iveko” me targa të Shkupit, automjet  transporti “Ford Tranzit” me targa të …

Read More »

Maqedoni, një shtetase e Serbisë humbi jetën në aksident rrugor

Shtetasja pesëdhjetë e gjashtëvjeçare e Serbisë sot humbi jetën në aksidentin rrugor që ka ndodhur në autostradën A-1, aksi rrugor fshati Udovë – fshati Marvinci, kundrejt fshatit Josifovë. Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se në aksidentin rrugor në vendngjarje ka vdekur D.H, bashkudhëtare në automjetin e udhëtimit. Vdekja është konstatuar nga ana e ekipit të Ndihmës së shpejtë mjekësore. …

Read More »