Tag Archives: ekstradimin

Serbia tregon se çka e pret Ballistin në Beograd

Serbia tregon se çka e pret Ballistin në Beograd

Ministrja e serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç, ka folur sot për çështjen e ekstradimit të Ismail (Ballist) Morinës në Beograd. Ajo deklaroi sot për mediat se gjykatat serbe “mund të sigurojnë gjykim të drejtë dhe të paanshëm” për Ismail Morinën, ekstradimin e të cilit nga Kroacia po e kërkon Serbia. “Sa i përket kësaj çështje, duhet pritur vendimin e ministrit …

Read More »

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për ekstradimin e ‘Ballistit’ (Foto)

Auto Draft

Mediat serbe kanë raportuar për ekstradimin e mundshmes të Ismail Morinës – “Ballistit” nga Kroacia në Serbi Gazeta serbe “B92” i ka kushtuar sot një artikull lajmit për ekstradimin nga Kroacia në Serbi të Ismail Morinës, shqiptarit që ngriti dronin në Beograd. Media në fjalë raporton se Ministria e Drejtësisë i ka bërë me dije se “kërkesa për ekstradim mbërriti …

Read More »

SKANDALOZE: Ballist Morina ekstradohet në Serbi. Dokumentet e gjykatës (FOTO)

Ismail “Ballist” Morina, i njohur për ngritjen e dronit në Beograd më nëntor të vitit 2015, vazhdon të jetë pas hekurave në Kroci, aty ku qëndron i ndaluar prej afro një muaji. Nga informacionet e fundit që disponon Opinion.al të siguruara nga gazetari Dritan Laci, Morina ka dalë tri ditë më parë në gjykatën e Shkallës së Parë të Dubrovnikut, …

Read More »