Tag Archives: gjithashtu

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Auto Draft

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe mbështetja e një krimi lufte, duke përfshirë mizoritë masive ndaj grave dhe fëmijëve, a është diçka nga e cila duhet t’ju vijë turp? Jo …

Read More »

Publikohet ‘remake’ i ‘Kthehu ti’! Emocion i veçantë ky për Bleron

Publikohet ‘remake’ i ‘Kthehu ti’! Emocion i veçantë ky për Bleron

Hiti i dikurshëm, kënga ‘Kthehu ti’ e interpretuar vite më parë nga Blero dhe Memli Krasniqi është kthyer në remake. Në vesionin e ri këtë këngë e kanë sjell dy këngëtarët e rinj të skenës, Alex dhe Nikka, shkruan lajmi.net Për muzikën dhe tekstin e këtij projekti muzikor është kujdesur Blero derisa me orkestrim është marrë Phygo. Këngëtari i mirënjohur, …

Read More »

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

E gjithë vëmendja shqiptarëve të Hënën në orën 20:45 do të jetë e përqendruar në Shkodër ku Italia do të sfidojë Shqipërinë, një përballje luksi për kuqezinjtë por që kërkon gjithashtu vëmendje maksimale edhe në aspektin organizatv. Në këtë drejtim, përveç masave të marra nga FSHF që gjithçka të shkojë mirë në “Loro Boriçi” edhe institucionet e rendit janë vënë …

Read More »

Sa shumë është shëndoshur Xhensila pas martesës, çfarë ka ndodhur me të

Sa shumë është shëndoshur Xhensila pas martesës, çfarë ka ndodhur me të

Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë, shkruan ORAinfo. Ajo gjithashtu cilësohet edhe si ndër këngëtaret më të bukura. Pak ditë më parë ajo i dha fund beqarisë duke u martuar me humoristin e njohur shqiptar, Bes Kallakun. Pamja e saj në dasëm mahniti të gjithë, ishte një princesh e vërtetë. Ndërsa pas martesës siëduket Xhensila …

Read More »

Katalonja me skuadër ëndrrash

Katalonja me skuadër ëndrrash

Përveç anës politike, pavarësia e Katalonjës nga Spanja sigurisht që ka rëndësi të madhe edhe për futbolldashësit. Yjet katalonjas gjithmonë kanë luajtur rol kyç në triumfet e Spanjës në kompeticionet ndërkombëtare, por tani jemi duke u përballur me një realitet të ri. Tashmë, pas pavarësisë nga Spanja Katalonja mund ta pavarësojë edhe futbollin e saj dhe ta krijojë përfaqësuesen më …

Read More »

Komisioni Europian e “qorton” Maqedoninë

Komisioni Europian e “qorton” Maqedoninë

Pas disa incidenteve në fushatë zgjedhore lokale në Republikën e Maqedonisë, që rezultoi me sulmin e mbrëmshëm ndaj kryetarit aktual të Shuto Orizares dhe kandidatit për mandat të ri, Elvis Bajram, sot reagoi edhe Komisioni Europian, transmeton gazeta Lajm. Zëdhënësja e Eurokomisionit, Maja Kocijançiç kërkoi nga Qeveria aktuale dhe deri te të gjitha institucionet të sigurojnë kushte për zgjedhje të …

Read More »

Gra keni kujdes! Këto gjëra i fshehin meshkujt nga ju

Gra keni kujdes! Këto gjëra i fshehin meshkujt nga ju

Ashtu siç edhe femrat që i fshehin disa sekrete të vogla, ekzistojnë po ashtu edhe disa gjëra që meshkujt i fshehin nga femrat.Ata nuk janë aq të talentuar në të shprehur dhe pikërisht për këtë ata nuk kanë dëshirë t’i diskutojnë disa çështje të ndjeshme. Ja disa nga gjërat më të zakonshme që meshkujt i fshehin nga gratë. 1. Kanë …

Read More »

Gabimi që bëjnë çiftet e reja gjatë aktit seksual

Gabimi që bëjnë çiftet e reja gjatë aktit seksual

Gabimi që bëjnë çiftet e reja gjatë aktit seksual[/caption] Në ndryshim nga metodat e tjera kontraceptive si pilulat apo spiralja, kondomi është e vetmja metodë që ju mbron nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme.Megjithatë asgjë nuk rezulton të jetë aq e thjeshtë sa duket pasi dhe kondomi mbart rrezikun e tij. Veç çarjes, ajo që nuk dinë çiftet e reja është …

Read More »

E kishte kthyer klasën në një ‘strofull seksi’, 6 vjet burg për mësuesen

E kishte kthyer klasën në një ‘strofull seksi’, 6 vjet burg për mësuesen

Një mësuese që sipas prokuroreve e kishte kthyer klasën e saj në një ‘strofull seksi’ për nxënësit të gjithë shkollës është dënuar me gjashtë vjet burg. 35 vjeçarja Danielle Matko kryente veprime seksuale me djem adoleshentë gjatë 5 minutave pushim mes orëve pas mësimit. Ajo u kap pasi policia hasi një fotografi të gjinjve të saj, të bëra nga një …

Read More »