Tag Archives: gjithcka

Argjentina në drithërima

Argjentina në drithërima

Messi rrezikon të mbetet jashtë botërorit, gjithcka vendoset mes natës së të martës dhe të mërkurës me orën europiane. Në lartësinë e 2800 metrave, Argjentina, e Sampaolit do të kërkojë ujin në shkrëtëtirë, fitoren aq shumë të dëshiruar ndaj Ekuadorit që do t’i siguronte kalimin  në fazën play off përballë Zelandës së Re. Nëse etapa e ndeshjeve kualifikuse për Botërorin …

Read More »

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

E gjithë vëmendja shqiptarëve të Hënën në orën 20:45 do të jetë e përqendruar në Shkodër ku Italia do të sfidojë Shqipërinë, një përballje luksi për kuqezinjtë por që kërkon gjithashtu vëmendje maksimale edhe në aspektin organizatv. Në këtë drejtim, përveç masave të marra nga FSHF që gjithçka të shkojë mirë në “Loro Boriçi” edhe institucionet e rendit janë vënë …

Read More »

Arijan Ademi: I lumtur që u riktheva

Arijan Ademi: I lumtur që u riktheva

Arian Ademi është kthyer në reprezentacionin e Maqedonisë dhe do të jetë një përforcim i madh për ciklin e ardhshëm kualifikues. Futbollisti i Dinamo Zagreb pas dy viteve pushim të turpshëm nga UEFA kthehet në ekip. Mesfushori shqiptar nuk do të luaj në Torino pasi me 7 tetor i përfundon suspendimi, por do të jetë në kombinim për ndeshjen ndaj …

Read More »

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës[/caption] Kombëtarja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të Grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, “Rusia 2018”. Në tetë ndeshjet e deritashme ka vetëm një barazim, në hapje të kësaj gare, në Turku, me Finlandën, me rezultatin 1-1, por të gjitha të tjerat i ka humbje. Kosova është e …

Read More »

Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Çairit, Idriz Orana, premtoi se do të përballet me atë që e quajti “mafi urbane” në këtë komunë në përpjekje për t’i adresuar ndërtimet pa leje, njofton Portalb.mk. “Kam hyrë në garë që të përmirësohen kushtet e jetesës dhe të ketë zhvillim ekonomik për Çairin”, tha Orana në DebatPernime të moderuar nga Jeta …

Read More »

Fejesa me probleme per Linda Rei ajo shpjegon arsyen se pse nuk e mban unazën në gisht

Probleme me të fejuarin? Linda Rei shpjegon arsyen se pse nuk e mban unazën në gisht

Pas fejesës së saj, lajm që bëri bujë në mediat online, transgjinorja e parë shqiptare, Linda Rei ka ndarë me publikun detaje nga jeta e saj. Tashmë, ajo bashkë me Massimo-n, djalë me origjinë shqiptare, kanë 6 muaj bashkë dhe romanca ka marrë tjetër formë. Pak kohë më parë, Massimo i ka propozuar edhe me një unazë shumë të çmuar, …

Read More »

E përlotshme: zemra e madhe e një gjyshi që i dhuroi veshkën mbesës 17-jeçare (FOTO)

Auto Draft

Mustafa Unlu, një gjysh 85-vjeçar nga qyteti Karaman në Turqinë qendrore, i shpëtoi jetën mbesës së tij 17-vjeçare duke i dhuruar veshkën. Aisha u trajtua për dy vite dhe pasi veshkat e saj pushuan së funksionuari, ajo u detyrua t’i nënshtrohet dializës. Më pas ajo u vendos në listën e pritjes për transplant Por gjyshi Mustafa nuk donte që mbesa …

Read More »

Kështu mund ta lini duhanin me sukses

Auto Draft

Ka ardhur koha pasi çdo ditë po kolliteni më shumë, gishtat kanë marrë ngjyrë të verdhë dhe po shpenzoni para duke blerë pako. Që të largoheni përfundimisht ka ky ves i keq që ju bënë dëme shëndetësore dhe financiare, janë tetë mënyra që ndihmojnë të lëni dhe të mos vazhdoni më me tymosje. 1. Bëhuni serioz Të ndaloni së tymosuri …

Read More »